• In English
 • До наступного засідання Парламенту буде підготовлено законопроекти про накладення санкцій на терористів та сепаратистів
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 15:23

  Вже до наступного засідання Верховної Ради на розгляд парламентарів буде подана низка законопроектів, які забезпечать накладення санкцій на усіх причетних до сепаратизму та тероризму. Про це було повідомлено у ході засідання Комітету з питань застосування санкцій до осіб, які підтримують і фінансують тероризм в Україні, яке відбулося під головуванням Міністра юстиції Павла Петренка, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

  Відкриваючи засідання, Павло Петренко повідомив, що комісія нині працює над трьома основними напрямками. Перший з них – це аналіз санкцій і обмежень, які були вжиті країнами ЄС та США.

  «Ми враховуватимемо їхній досвід, як у частині формування списку осіб, до яких були застосовані обмежувальні заходи, так і у частині економічних, фінансових і банківських обмежень, що були вжиті США та Євросоюзом», – сказав очільник Мін’юсту.

  Другий блок питань, над якими, за словами Міністра юстиції, нині триває активна робота, стосується обговорення пропозицій і напрацювань, що були розроблені міністерствами і відомствами, щодо конкретних заходів обмежувального характеру до осіб, які причетні до підтримки тероризму і сепаратизму на території України.

  «Третій блок питань стосується пропозицій комітету, які ми висловлюватимемо Уряду та Президенту України щодо внесення змін до законодавства з метою застосування санкцій до відповідних осіб», – повідомив Павло Петренко.

  Водночас він зазначив: у рамках нині діючого законодавства Україна вже може вживати санкції, спрямовані на те, щоб не допустити незаконну матеріально-технічну підтримку терористів.

  «Йдеться про обмеження в’їзду певних осіб на територію України, про обмеження витрат державних фінансів на закупівлю товарів російського походження державними компаніями та установами, а також органами місцевого самоврядування. Також про посилення контролю за діяльністю суб’єктів, які мають у своєму капіталі російську присутність», – зазначив Павло Петренко.

  У свою чергу Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що нині весь світ вводить санкції до осіб та компаній, які причетні до тимчасової окупації Криму та тероризму на сході країни.

  «ЄС та США запровадили цілий блок системних санкцій. Вони стосуються як протидії тимчасовій окупації Автономної Республіки Крим, так і подій, які розгортаються на Сході України. Однак санкції запроваджують не тільки представники Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки. Обмеження щодо громадян та компаній, які допомагають терористам та сепаратистам, ввели Канада, Японія та Австраліяце позиція багатьох країн світу», – сказав Павло Клімкін.

  Він також наголосив, що робота комітету полягає в тому, щоб діяти скоординовано з партнерами по всьому світу - як у контексті запровадження списків щодо обмеження на в’їзд до України, так і щодо переліку юридичних осіб, які сприяють тимчасовій окупації Криму або підтримують терористичну діяльність у Донецькій та Луганській областях.

  Як зазначив очільник МВС Арсен Аваков, правоохоронці виконують усі необхідні алгоритми та процедури, які дають змогу слідкувати за усіма суб’єктами, які допомагають терористам всередині країни чи на території Російської Федерації та інших країн.

  «Ми вже відкрили кілька кримінальних проваджень за цим напрямком і продовжуємо працювати над новими справами. Правоохоронці не перешкоджатимуть підозрюваним в’їжджати на територію України. Навпаки, ми будемо їх чекати тут, щоб мати змогу провести всі необхідні слідчі дії», – повідомив Арсен Аваков.