• In English
 • Офіційна заява Державної фіскальної служби України
  опубліковано 02 серпня 2014 року о 00:00

  1 серпня представники Російської Федерації повністю заблокували в’їзд транспорту з українськими продовольчими товарами до Криму. Формальна причина затримки – невідповідність санітарним нормам РФ.

  Російська сторона перешкоджає ввозити на територію АРК кукурудзу, кукурудзяну крупу, сою, соєве борошно, насіння соняшника, консервацію, молочну продукцію, безалкогольні напої.

  Рух автотранспорту через пункти контролю «Ставки», «Каїрка» та «Чонгар» з боку Криму повністю заблоковано. З боку материкової частини утворилися кілометрові черги з сотень великогабаритних вантажівок.

  Вважаємо, що Росія створює штучний дефіцит продуктів харчування на тимчасово окупованій території України. Також такі дії, спрямовані на примусове отримання російських митних дозволів для українських перевізників – частиною заходів по легітимізації окупаційної влади.

  Нагадаємо, що 17 травня цього року Росією вже проводилися схожі заходи по блокуванню ввезення українських продуктів харчування до Криму. Тоді формальною причиною була відсутність дозволів «Россільхознадзору».