• In English
 • "Україна буде з зерном", - Ігор Швайка
  опубліковано 01 серпня 2014 року о 17:33

  Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська області завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур, на черзі – Кіровоградщина, Харківщина, Полтавська, Миколаївська та Одеська області. Про це Міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка заявив сьогодні у коментарі телеканалу ICTV.

  За словами Ігоря Швайки, наразі найбільш високі показники мають саме області у степовій та лісостеповій зонах.

  «Прогнози – хороші! Цифри навмисне не говорю, адже, згідно народній приказці, врожай не той, що в полі, а той, що в коморі. Скажу тільки, що наразі декілька областей вже намолотили понад 2 млн. тонн збіжжя, а Одеська область – 3 млн. тонн. Цьогоріч до нас прийшла рання весна та стоїть тепла, спекотна погода. Втім, на Поліссі - інші погодні умови, які дещо уповільнюють жнива. Але на врожайності це не позначиться. Ми забезпечимо потреби внутрішнього продовольчого ринку, врахуємо й експортний потенціал», - зазначив Ігор Швайка.

  Що ж стосується проведення жнив у зоні АТО, то, за словами Міністра, там темпи нижчі за середні по зоні степу, де вже обмолочено 95% площ. Між тим, середня урожайність ранніх зернових культур в Донецькій та Луганській областях вища за минулорічні показники. Жнива тривають.

  «Незважаючи на те, що Крим окупований, на Луганщині та Донеччині триває антитерористична операція, суттєвих втрат український продовольчий ринок в цілому не зазнає. Звісно, що ця цифра є проблемною для конкретних регіонів, але для державних масштабів - не критична. Зараз найважливіше – забезпечити збереження зерна в згаданих областях», - сказав Ігор Швайка.