В їх складі працюють фахівці з питань організації співпраці з місцевими органами влади та населенням. Головні завдання груп – організація співпраці з цивільним населенням, місцевими органами влади, іншими військовими формуваннями, урядовими та неурядовими організаціями, релігійними громадами тощо.
Офіцери оперативних груп військово-цивільного співробітництва пройшли ретельний відбір, значна частина з них має досвід участі в операціях з підтримки миру в різних регіонах світу. Перед відрядженням в зону проведення антитерористичної операції з ними провели семінари за напрямками роботи.
«Важкою ратною працею наших бійців ми звільняємо від терористів міста і села. Наступна наша ціль – налагодження конструктивного діалогу між місцевими мешканцями та органами військового управління. Народ завжди довіряв своїй армії і бачив у ній надійного захисника, тож зараз необхідно надати всю можливу допомогу у налагодженні мирного і безпечного життя», – підкреслив командувач оперативного командування «Південь» генерал-лейтенант Руслан Хомчак.
Керівник проекту полковник Олексій Ноздрачов зазначив, що першими і головними завданнями оперативних груп військово-цивільного співробітництва стануть створення умов для налагодження гуманітарної допомоги освітнім, медичним та соціальним закладам, залучення благодійних громадських організацій до реабілітації постраждалих внаслідок дій терористів та відновлення зруйнованої інфраструктури.