• In English
 • Стартував конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування"
  опубліковано 31 липня 2014 року о 14:36

  31 липня в Україні стартував конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування». Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.

  Конкурс Мінрегіон проводить спільно з Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» та асоціаціями органів місцевого самоврядування України.

  За словами В’ячеслава Негоди, метою конкурсу є відбір і поширення кращих практик і корисних ініціатив органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій. Він зазначив, що відбір кращих практик проводитиметься за трьома напрямками – «Енергозбереження та енергоефективність», «Влада та бізнес: сприяння, партнерство», «Влада та громада: інформування, діалог, участь».

  «Дуже важливо сприяти органам місцевого самоврядування у набутті ними нових знань, а також в обміні досвідом між ними. Публічне визнання досягнень громад спонукатиме й інших до впровадження на своїх територіях проектів розвитку. Відібрані кращі проекти та корисні ініціативи ми зможемо поширити серед всіх громад для того, щоб вони могли використовувати вже набутий досвід», - сказав Перший заступник Міністра

  До речі, органи місцевого самоврядування – переможці конкурсу презентуватимуть свої практики та будуть нагороджені відзнаками Мінрегіону та Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». А представники громад, чиї проект визнають найкращими, зможуть взяти участь у навчальній поїздці за кордон.

  За підсумками конкурсу буде видано збірку «Кращі практики місцевого самоврядування», до якої буде включено опис проектів і програм переможців. Також матеріали кращих практик будуть опубліковані на офіційному веб-сайті Мінрегіону та на інформаційних веб-ресурсах партнерів конкурсу.

   

  Довідково

    Для участі у конкурсі необхідно заповнити конкурсну заявку і надіслати її до 22 вересня 2014 року на e-mail: Best.Practice.Ukraine@coe.int.

  Конкурсні заявки мають бути підписані посадовою особою, уповноваженою представляти орган місцевого самоврядування, та завірені його печаткою. Орган місцевого самоврядування може подати декілька заявок на конкурс, але не більше однієї за кожною із тем.

  У конкурсі 2014 року беруть участь практики, реалізовані у період із 2012 по 2014 роки.

    Більше інформації з питань конкурсу за тел. 044-303 99 16 (внутрішні – 112; 113; 114); 044-590 47 76.

    Протягом 2012-2013 року конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи.

  Фіналістами та переможцями конкурсу 2013 року стали 41 орган місцевого самоврядування різних рівнів, які отримали дипломи та нагороди Ради Європи і Мінрегіону.

  У 2013 році конкурс проводився за трьома категоріями:

  – «Співробітництво громад: об’єднання зусиль та ресурсів»;

  – «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади»;

  – «Демократія участі: залучення громадян до справ громади».

  На участь у конкурсі надійшло 264 заявки (що майже у 3,3 рази перевищує кількість заявок 2012 року).

  Найактивнішими учасниками стали органи місцевого самоврядування Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Вінницької, Полтавської областей, Автономної Республіки Крим.