• In English
 • Індустріальні парки Прикарпаття можуть забезпечити створення щонайменше 15 тис. робочих місць
  опубліковано 31 липня 2014 року о 11:30

  Днями директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк разом з керівником Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Оксаною Федорович, а також із директором департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської ОДА Наталією Гасюк обговорили посилення координації дій у сфері інвестиційної діяльності, зокрема в розвитку індустріальних парків (ІП), під час спільної наради. Про це повідомляє прес-служба Агентства.

  «До реєстру індустріальних парків вже внесено «Долину» (29,4 га). А для промислової модернізації краю на Прикарпатті ініційовано створення ще трьох парків – у Калуші (18 га), Коломиї (33,7 га) та Бурштині (35 га). Останній створюється за підтримки компанії «ДТЕК», яка вже надала для підготовки ТЕО проекту 400 тис. грн. та забезпечить парк необхідними енергетичними потужностями, – повідомив В. Федюк. – Також буде розвиватися Хриплинська інвестиційно-промислова зона, де працюють такі інвестори, як “Тайко Електронікс” та “Електролюкс”». Він додав, що завдяки створенню цих індустріальних парків та промислової зони регіон зможе отримати щонайменше 15 тис. робочих місць.

  Окрему увагу під час наради було акцентовано на правовому статусі земель, які пропонуються інвесторам, передусім на території ІП.

  «Це особливо важливо тому, що інвестувати в Івано-Франківський регіон зацікавлений великий іноземний інвестор, представники якого вже ознайомилися з наявними земельними ділянками для можливого розміщення заводу. З ними було обговорено основні технічні питання, і незабаром ми очікуємо на прийняття остаточного рішення», – повідомив В. Федюк.

  Крім того, В. Федюк під час робочої поїздки до Івано-Франківська зустрівся з заступником голови Івано-Франківської ОДА Любомиром Слободяном, у розмові з яким йшлося про посилення співпраці Держінвестпроекту з місцевою владою. Зокрема, було домовлено найближчим часом підписати меморандум про співпрацю між Держінвестпроектом та Івано-Франківською ОДА. Також сторони обговорили можливості й умови співфінансування робіт із облаштування інженерних мереж індустріальних парків області – як з державного, так і з місцевого бюджетів.

  «Івано-Франківщина наразі викликає підвищений інтерес в інвесторів. Про це свідчить і рейтинг інвестиційної привабливості регіонів 2014 р., в якому область посіла друге місце. Тому нині важливо скористатися сприятливою нагодою і якомога ефективніше реалізувати інвестиційний потенціал регіону», – зазначив В. Федюк.