• In English
 • Держсільгоспінспекція: На Рівненщині проведено апробацію 73% сортових посівів урожаю 2014 року
  опубліковано 31 липня 2014 року о 09:07

  Інспектори Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області продовжують проведення польового інспектування (апробації) та обстеження насiннєвих посівів сільськогосподарських культур урожаю 2014 року в сільськогосподарських підприємствах та НДУ Рівненщини.

  Проведення апробації дає змогу визначити придатність сортових і гібридних посівів для використання на насіннєві цілі. Для цього державні інспектори оцінюють сортові якості посівів сільськогосподарських культур та якість робіт на ділянках вирощування таких посівів.

  В області присутня різноманітність сортів озимих та ярих зернових, зернобобових культур різного періоду стиглості. Станом на 23 липня заапробовано понад 11 тис. га (73,5% від загальної площі сортових посівів в області), з яких: ярі зернові — 3110 га, бобові — 236 га, картопля  — 22,5, олійні — 25 га, озимі зернові — 7899,5, багаторічні трави – 116,27га, всього круп’яні – 47га.

  На сьогодні в області на 100% площ заапробовано посіви озимого ріпаку. Триває робота з інспектування посівів круп’яних, олійних культур та картоплі.

  Державні інспектори на постійному контролі тримають питання проведення роз’яснювальної роботи із керівниками та агрономами насіннєвих господарств щодо комплексу заходів зі збереження посівних якостей, врожайних властивостей та сортової чистоти насіннєвого матеріалу, що значною мірою залежать від своєчасного очищення, строків і способів збирання та зберігання насіння.