• In English
 • 31 липня у Мінську Україна висуне вимогу щодо негайного доступу міжнародної місії до місця падіння літака Boeing 777, - Володимир Гройсман
  опубліковано 30 липня 2014 року о 18:24

  Міжнародні експерти сьогодні знову не змогли потрапити на місце падіння літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» для проведення належного розслідування трагедії і пошуку тіл, що ймовірно можуть там залишатися. Про це під час брифінгу у Києві повідомив Віце-прем`єр-міністр України, голова Державної комісії з розслідування катастрофи літака Володимир Гройсман.

  «Сьогодні зранку розпочався рух експертів ОБСЄ за одним із маршрутів по території, яка контролюється бойовиками. Біля Ясинуватої вони були розвернуті, їм заборонили подальший рух», - сказав він.

  Володимир Гройсман наголосив, що Президент і Уряд України вимагають негайного забезпечення доступу експертів до території, де трапилась авіакатастрофа.

   «Президент України Петро Порошенко уповноважив нашу контактну групу вилетіти завтра до Мінська і провести консультації задля того, щоб негайно були виконані наші вимоги щодо доступу міжнародної місії на територію падіння літака», - сказав він і запевнив, що з українського боку для цього робиться все можливе.

  Присутній на брифінгу керівник Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні посол Ертугуль Апакан також наголосив на необхідності повного припинення вогню і організації безпечних коридорів у зоні авіакатастрофи. «Ми працюємо з переговорниками на місці і сподіваємося, що зможемо досягти місця аварії вже завтра», - сказав він.

  Володимир Гройсман нагадав, що українська сторона не веде жодних військових дій у зоні 20-ти кілометрів навколо місця падіння літака і не має намірів військовими засобами відновлювати контроль над цією територією.

  «Ми хочемо, щоб з боку ОБСЄ був здійснений належний контроль, щоб усі були переконані - з боку української армії нема жодних пострілів по місцю аварії, в тому числі і по маршрутах пересування експертів», - запевнив Віце-прем`єр-міністр.

  Володимир Гройсман також повідомив, що для моніторингу ситуації запропоновано використовувати безпілотні апарати, які могли б здійснювати технічні дослідження території і засвідчити, що з боку української армії жодних військових дій у 20-кілометровій зоні не ведеться. Також в рамках Державної комісії було прийнято рішення щодо розміщення бази, де перебуватимуть фахівці міжнародної слідчої групи, якомога ближче до території падіння літака.

  «Ми вимагаємо завтра негайно забезпечити доступ всіх фахівців, які мають проводити розслідування на цій території. З українського боку все для цього робиться. Ми готові для подальшої співпраці з іншими партнерами для вирішення цього питання. Це принципова позиція Президента, яка буде доведена до логічного завершення», - підкреслив Володимир Гройсман.