Україні критично важливо вибудовувати гуманітарну політику в такий спосіб, аби суспільні цінності не роз’єднували, а об’єднували громадян. Якщо навчитися світоглядно запобігати війні, її не доведеться вигравати ціною страждань, смертей і збитків.
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич на брифінгу «Українська книга в умовах інформаційної війни», що відбувся 28 липня 2014 р. у будинку Уряду.
Серед важливих інструментів консолідації громадської думки Віце-прем’єр-міністр назвав політику сприяння розвитку вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження, а також відновлення діяльності відповідної Міжвідомчої комісії при Кабінеті Міністрів. «Нам вдалося перейти від активного діалогу з громадою в цій царині до вироблення ефективних механізмів співпраці в прийнятті державних рішень. Зокрема, в сфері невідкладного захисту українського книжкового ринку від надмірного імпорту, систематизації податкових пільг, популяризації читання й унормування проблем у сфері книговидання», - повідомив урядовець.
Олександр Сич відзначив, що у зв'язку з рішенням уряду про введення секторальних санкцій стосовно продукції, виробленої в Росії, комісією запропоновано впровадити відповідні санкції і щодо книг російського виробництва. «Я далекий від того, аби стверджувати, що вся російська книга погана. Водночас, ми просто зобов’язані захистити українського споживача від ксенофобського видавничого продукту, спрямованого на дестабілізацію ситуації у країні», - наголосив Віце-прем'єр-міністр.