• In English
 • Олександр Сич: Українська книга потребує серйозної державної підтримки
  опубліковано 28 липня 2014 року о 16:17

  Українське книговидання і книгорозповсюдження потребують серйозної підтримки з боку держави. Саме для цього було відновлено роботу Міжвідомчої координаційної ради з питань книговидання і книгорозповсюдження при Кабінеті Міністрів, яка працюватиме під головуванням Віце-прем’єр-міністра Олександра Сича.

  Про це на брифінгу в Будинку Уряду заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.

  «Сьогодні українську книгу потрібно рятувати, її треба пропагувати. Для того, щоб на трохи вищий рівень поставити питання української книги за пропозицією громадських експертів ми рішенням Кабінету Міністрів відновили статус Міжвідомчої координаційної ради з питань книговидання і книгорозповсюдження на рівні Уряду», - зазначив Олександр Сич.

  За його словами, для того, щоб діяльність Ради не носила бутафорського та формального характеру, до її роботи активно залучаються представники громадськості та експерти. Зараз у складі Ради працює чотири робочі групи: з питань державного економічного протекціонізму, удосконалення управління книговидавничою галуззю, формування державного замовлення на книгу та популяризації читання.

  Як зазначив Віце-прем’єр-міністр, серед основних завдань, які стоять зараз перед державою - захист української книги від надмірного російського імпорту. За його словами, сьогодні в Україні книга на 80% не українська, а російська. «Наголошую, не російськомовна, а російського виробництва», - підкреслив Олександр Сич та додав, що ці книги не завжди мають позитивний для українства зміст.

  Він зазначив, що в умовах війни робоча група з питань державного протекціонізму української книги запропонувала ввести ліцензування книжкової продукції і відповідне рішення Уряду уже напрацьоване.

  «Крім того, зважаючи на рішення Уряду про введення секторальних санкцій щодо продукції, виробленої в Росії, я запропонував робочій групі разом з відповідними чиновниками внести пропозиції про санкції щодо російськомовної книги», - повідомив Олександр Сич.

  Разом з цим українська книга потребує підтримки за допомогою пільг. «Коли складовою війни, яка зараз ведеться в Україні, є інформаційна війна, то треба захищати український інформаційний простір, зокрема і щодо книги. Тому ми це будемо робити, по-перше, обмежуючи надмірний імпорт, а по-друге, надаючи пільги для української книги», - зазначив він.

  Віце-прем’єр-міністр нагадав, що зараз в Україні діє дві категорії преференцій: тимчасові пільги, дія яких закінчується 1 січня 2015 року, і постійні пільги, передбачені Податковим кодексом. За його словами, для того, щоб українська книга отримала повноцінну підтримку, є потреба удосконалити Податковий кодекс. Відповідний законопроект сьогодні напрацьований за участю громадських експертів і поданий на розгляд до Парламенту.