• In English
 • Ратифікація угоди про входження у зону падіння літака Boeing 777 міжнародної поліцейської місії можлива вже наступного тижня, - Володимир Гройсман
  опубліковано 25 липня 2014 року о 19:55

  У Харкові розвантажено усі чотири вагони-рефрижератори з тілами невинно загиблих пасажирів літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній». Зі 227 спеціально підготовлених контейнерів з тілами 189 вже відправлено до Нідерландів для ідентифікації. Решта буде відправлено 26 липня зранку.

  Про це під час брифінгу у Києві повідомив Віце-прем`єр-міністр України, голова Державної комісії розслідування катастрофи літака Володимир Гройсман.

  Він також нагадав, що між Національним бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами України та Радою з Безпеки на транспорті Нідерландів підписано угоду про передачу проведення розслідування авіатрагедії з повітряним судном Боїнг 777-200 нідерландській стороні. Рада з Безпеки польотів Нідерландів офіційно взяла на себе відповідальність за розслідування обставин катастрофи.

  «Найголовніше питання зараз – це увійти на територію, де є уламки літака, щоб дуже ретельно все дослідити і подивитись, чи не залишились там тіла, які після ідентифікації нам треба повернути на батьківщину», - сказав Володимир Гройсман.

  Для реалізації цього завдання, за словами Віце-прем’єр-міністра, необхідно організувати входження у зону падіння літака міжнародної поліцейської місії, яка зможе забезпечити охорону експертів, які працюватимуть на цій території.

  «Сьогодні є питання ратифікації відповідної угоди. Документ готується і найближчим часом буде поданий на розгляд Парламенту. Сподіваюсь, що він буде прийнятий у Верховній раді вже наступного тижня», - зазначив Володимир Гройсман.

  За його словами, зараз найважливіші питання – це дослідження обставин трагедії, підготовка висновків і оприлюднення результатів.

  «Ми маємо зробити усе, щоб кожна людина в усьому світі розуміла, що і з яких причин сталося в небі над Україною», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.