• In English
 • Учасники антитерористичної операції матимуть спрощений доступ до засобів реабілітації
  опубліковано 25 липня 2014 року о 18:37

  Особи, постраждалі в регіонах проведення антитерористичної операції, зможуть отримувати доступ до засобів реабілітації, наприклад, протезів, без встановлення їм інвалідності.  Про це заявив заступник Міністра фінансів Володимир Матвійчук.  

  Так, 23 липня на підпис Президенту України було направлено проект Закону про внесення змін до статті 4 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації учасників антитерористичної операції, які постраждали під час її проведення (реєстр. № 4331а).

  «Я був у Харківському госпіталі і бачив там молодих хлопців зі страшними травмами. Необхідно, щоб протезування проводилося там же, щоб не чекати, поки хтось визнає його (учасника АТО) інвалідом. Це буде вирішуватися на місцях. Відповідні комісії закладів охорони здоров’я прийматимуть такі рішення, і ми будемо забезпечувати їх відповідними засобами реабілітації», - пояснив Володимир Матвійчук.

  Зазначений проект Закону дозволить забезпечувати постраждалих учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації, послугами медичної реабілітації, санаторно-курортним оздоровленням на підставі медичних висновків лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів чи медичних рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності.