• In English
 • Сьогодні фінансове забезпечення оборони держави - це пріоритетний напрям у роботі Мінфіну
  опубліковано 25 липня 2014 року о 18:11

  Питання, пов’язані із обороною держави та проведенням АТО, Мінфін розглядає у пріоритетному порядку. Про це зазначив заступник Міністра фінансів України Володимир Матвійчук 25 липня під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

  У 2014 році на сфери оборони та безпеки держави у бюджеті держави було передбачено коштів майже на 120% більше, ніж минулого року.

  «У поточному році у державному бюджеті для забезпечення оборони і безпеки держави передбачено 54,3 млрд. грн. разом із тими коштами резервного фонду, які вже були виділені на цю потребу. Це проти 45,3 млрд. грн. у 2013 році», - пояснив Володимир Матвійчук.

  Безпосередньо на проведення антитерористичної операції було виділено 8,8 млрд. грн. додаткових коштів із резервного фонду держбюджету. Станом на 21 липня 2014 року із зазначеної суми використано 2,3 млрд. грн. За словами заступника Міністра фінансів, не використані на даний момент кошти залишаються у силових структурах і будуть спрямовані на цільові потреби, які було визначено для успішного завершення АТО.

  Володимир Матвійчук зазначає, що у проекті змін до бюджету закладено додаткове виділення коштів: «У змінах до проекту держбюджету, які було подано на розгляд до Верховної Ради,  і які, на жаль, вчора (24 липня) не були розглянуті, ми передбачили додаткове виділення коштів у сумі 9,1 млрд. грн. При цьому хочу наголосити, що ці обсяги видатків обраховані, виходячи з теперішніх масштабів АТО. Якщо дії на сході будуть розвиватися масштабніше, то цю цифру необхідно буде подвоювати».

  Сума у розмірі 9,1 млрд. грн. має розподілятися наступним чином: 8 млрд. грн. безпосередньо на проведення АТО, і 1,1 млрд. грн. на підготовку до зимового періоду, якщо операція затягнеться. Крім того, у цих розрахунках вже закладені підвищені розміри виплат винагороди військовим. За рішенням Уряду така винагорода запроваджена з 1 травня у розмірі 100 % від грошового забезпечення.

  Заступник Міністра  фінансів також звернув особливу увагу, що завдяки благодійним внескам небайдужих громадян вдалося зібрати 136,8 млн. грн.

  «Крім того, дуже багато надійшло благодійної допомоги у вигляді матеріальних ресурсів: бронежилетів, касок, різних речей. На суму 55,4 млн. грн. Всього таких благодійних коштів (грошові перерахування та матеріальні ресурси)надійшло 192,2 млн. грн. Дякуємо громадянам України за цю допомогу!», - подякував українцям Володимир Матвійчук.