• In English
 • Мінсоцполітики: В Україні зменшилася заборгованість із заробітної плати
  опубліковано 25 липня 2014 року о 17:32

  Своєчасність виплати заробітної плати залишається одним із пріоритетних питань діяльності Уряду. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко в інтерв’ю одному з українських телеканалів. Він зазначив, що відповідальність за вчасне забезпечення зарплатою працівників на економічно активних підприємствах покладена безпосередньо на їх керівників.

  «Водночас сьогодні на підприємствах все ще існує проблема заборгованості із заробітної плати. Проте, починаючи з квітня цього року, ситуація дещо покращилася. У результаті вжитих заходів борги по зарплаті зменшилися на 96,5 млн. грн. і станом на 21 липня становлять 950,4 млн. грн. Кількість підприємств, які мають заборгованість по виплаті зарплати, по Україні зменшилася на 172 підприємства», – повідомив заступник Міністра. Він додав, що в цілому тенденція щодо зниження боргів перед працівниками спостерігається у 20 регіонах.

  Валерій Ярошенко звернув увагу на те, що майже 40% загальної заборгованості мають підприємства-банкрути. А погашення боргів із заробітної плати на них відбувається по особливій процедурі, встановленій Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

  Заступник Міністра відзначив, що Мінсоцполітики постійно моніторить ситуацію щодо вчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості перед працівниками. За його словами, при Міністерстві працює відповідна Комісія, на засідання якої запрошуються представники Генпрокуратури, центральних, місцевих органів виконавчої влади, організацій профспілок, роботодавців та керівники найбільших підприємств-боржників із заробітної плати.

  Серед механізмів, які нададуть змогу подолати заборгованість, Валерій Ярошенко назвав, зокрема, ефективне управління підприємством. Крім того, вирішити цю проблему допоможе активна позиція працівників, оперативний моніторинг стану виплати заробітної плати, удосконалення чинного законодавства.