• In English
 • Держводагентство підбило підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя
  опубліковано 25 липня 2014 року о 17:04

  24 липня 2014 року відбулося засідання колегії Держводагентства, де розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2014 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2014 року. Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, фахівці апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, технічних шкіл та ін.

  Керівники водогосподарських організацій доповідали про водогосподарсько-екологічний стан у основних басейнах річок, основні проблемні питання, що виникали протягом І півріччя та про перспективні напрямки діяльності.

  Головою Агентства В.Сташуком було підбито підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема було акцентовано увагу на забезпеченні потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах. А саме, для стабільного водопостачання населення та галузей економіки Держводагентством вжито необхідних заходів щодо акумуляції в основних водосховищах близько 55 куб. км води. Дніпровські водосховища були заповнені до проектних позначок і працювали у режимі використання.

  У басейнах основних річок на підставі правил експлуатації водосховищ та водогосподарських систем були встановлені оптимальні режими роботи. Питання узгодження режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем розглядалися на засіданнях Міжвідомчих комісій. Здійснювався постійний моніторинг їх дотримання.

  Разом з тим, Держводагентством забезпечено моніторинг якості поверхневих вод у місцях їх комплексного використання, у тому числі джерел централізованого питного водопостачання. З початку року відібрано більше ніж півтори тисячі проб, виконано понад 50 тисяч інструментально-лабораторних вимірювань показників фізико-хімічного стану вод.

  У січні-квітні була проведена кампанія з підписання протоколів-намірів на подачу води для поливу сільськогосподарських культур. Таких протоколів було підписано на площу 591,9 тис. гектарів.

  Разом з цим, договорів на подачу води укладено на площу 428,5 тис. гектарів. Найбільше з них укладено у Одеській 48,3 тис.га та Херсонській областях 257 тис. гектарів. Станом на 1 липня у зоні зрошення полито 408,8 тис.га фізичної площі, або 92 % від площ, политих з державних точок водовиділу у 2013 році.

  Протягом I півріччя 2014 року водогосподарськими організаціями була забезпечена підготовка державних міжгосподарських меліоративних систем, захисних споруд до роботи у поточному році, що дало змогу своєчасно здійснити пуск загальнодержавних і міжгосподарських магістральних каналів, забезпечити захист населених пунктів та територій від підтоплення і затоплення. Експлуатаційними водогосподарськими організаціями також виконується комплекс заходів з підтримки технічного стану систем і об’єктів міжгосподарського меліоративного комплексу.