• In English
 • Цьогоріч урожайність зернових на Сумщині більша, ніж минулого року
  опубліковано 25 липня 2014 року о 16:20

  Урожайність зернових в області на 7,5 центнерів з гектара більше ніж минулого року. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Володимир Івченко під час обмолоту дослідних ділянок озимих зернових культур Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України.

  «Для аграріїв області цей рік видався успішним. Але зернозбиральну кампанію ускладнюють погодні умови: у другій декаді місяця в деяких районах випало дощу в 2-4 рази більше за норму. Якщо погода сприятиме сільгосптоваровиробникам, збирання ранніх зернових вдасться завершити за тиждень», – наголосив Володимир Івченко.

  За його інформацією, в області обмолочено майже 100 тисяч гектарів зернових при середній урожайності 45 центнерів з гектара, що на 7,5 ц/га більше ніж у минулому році.

  «Застосовуючи передові технології, наші аграрії досягають значних результатів. У деяких господарствах області врожайність становить 70-75 ц/га», – зазначив посадовець.

  У минулому році, за урожайністю пшениці Сумщина посіла третє місце в державі. Цьогоріч аграрії налаштовані, як мінімум, повторити власне досягнення, а то й перевершити його.

  Як повідомив Володимир Івченко, на елеватори вже завезено 188 тисяч тонн зерна нового врожаю.