• In English
 • Вінницький «45-й завод» отримав від Міноборони замовлення на ремонт військової спецтехніки
  опубліковано 25 липня 2014 року о 11:36

  До 1 грудня поточного року ДП «45-й експериментальний механічний завод» зобов’язалося відремонтувати 234 одиниці технічних засобів служби пального. Про це у Вінниці повідомив начальник Центрального управління служби пального Тилу Збройних Сил України Андрій Тучапський під час зустрічі з керівництвом заводу та Головою Вінницької облдержадміністрації Анатолієм Олійником.

  Представник Міноборони сказав, що першу партію спецтехніки відомство вже отримало і результатом роботи вінничан задоволені, оскільки роботи виконані вчасно і на високому професійному рівні.

  Разом з тим, директор «45-го заводу» Микола Чумак зауважив, що завод використовує лише 30% існуючих виробничих площ, а також має заборгованість перед Пенсійним Фондом, і платить порівняно низьку заробітну плату співробітникам.

  Натомість губернатор запевнив, що ситуація покращиться, оскільки підприємство сьогодні є одним із перших в системі «Укроборонпрому», що йде шляхом реструктуризації, модернізації та оптимізації виробництва.

  «До кінця цього року ми плануємо цілком відкрито та прозоро реалізувати надлишкове майно даного підприємства, кошти від реалізації відчуженого у встановленому законом порядку майна підуть в державний бюджет. Це буде пілотний для України проект. Ми повинні напрацювати зміни до законодавства, відповідне техніко-економічне обґрунтування, щоб ці кошти можна було залучити на модернізацію даного підприємства», – сказав А.Олійник.

  Він додав, що перед заводом стоїть завдання вийти на такі об’єми виробництва, які дадуть можливість вдвічі збільшити трудовий колектив, збільшити надходження до бюджету, економічно оздоровивши підприємство, в тому числі і за рахунок замовлень Міноборони.

  «Контракт Міністерства оборони дає можливість підприємству отримати друге дихання. Нічого подібного ми не робили вже майже шість років. Сьогодні ж підприємство функціонує в режимі п'яти-шестиденного робочого дня по 10 годин щодня. Об’єми виробництва по контракту Міністерства оборони складають 90% від усіх минулорічних об’ємів. Окрім того, ми – єдине підприємство в Україні, де є відповідні фахівці, необхідна технічна документація, ліцензія, кадри головних конструкторів і головних технологів, які здатні в надзвичайно стислі терміни виконати такий обсяг робіт», – зазначив директор заводу.

  Нагадаємо, раніше розпорядженням Голови ОДА було створено тристоронню робочу групу (завод, Міноборони та ОДА), яка займатиметься розвитком виробництва заводу, його технічним переобладнанням та модернізацією.