• In English
 • Олександр Сич: Ми боремося не лише за незалежність України, але й право громадян управляти державою
  опубліковано 25 липня 2014 року о 11:29

  Уряд нестиме відповідальність за якість управлінських рішень, доки не складе повноваження в зв’язку з формуванням нового складу Кабінету Міністрів.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під його головуванням, яке відбулося24 липня 2014 р. у будинку Уряду.

  Віце-прем’єр наголосив, що нинішня політична й економічна ситуація в країні не залишає владі іншого ресурсу для поступу в сфері гуманітарної політики, ніж оптимізація управлінських взаємодій за участі широкої експертної громадськості. «Ми воюємо не лише за незалежність, але й нову якість участі громадян у державному управлінні. До того ж інших ресурсів, ніж навчитися досягати кращих результатів суттєво меншими коштами, ми просто не маємо», - зауважив Олександр Сич.

  Олександр Сич відзначив високий фаховий рівень документів, напрацьованих у робочих групах, створених у складі Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. «Ідеться про хороший приклад ефективного громадського врядування, який варто брати до уваги керівникам органів виконавчої влади всіх рівнів.Місце бутафорських рад, здатних у кращому разі співати дифірамби керівникові відомства, мають зайняти реальні громадські експерти, готові до конструктивного діалогу щодо якості управлінських рішень і можливих шляхів подолання проблем», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Урядовець наголосив на потребі невідкладного унормування електронного книговидання, визначення книгарень як об’єктів соціально-культурної сфери і використання мови видання як маркера для надання державних преференцій, а також закликав активніше використовувати ліцензійний інструментарій для захисту українського книжкового ринку не лише від надмірного імпорту, але й агресивного українофобства, поширюваного деякими російськими виданнями.