• In English
 • У Києві обговорили пріоритети розвитку фізичної культури та спорту України
  опубліковано 25 липня 2014 року о 09:44

  24 липня 2014 року в Будинку Уряду відбулася експертна зустріч для обговорення пріоритетів розвитку фізичної культури та спорту України. Участь у зустрічі взяли заступник Міністра молоді та спорту України Ніна Уманець, заступник Міністра молоді та спорту України Олена Підгрушна, голова експертної ради з питань підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх Микола Костенко, перший віце-президент Національної федерації панкратіону Олександр Мандрик, координатор соціальних проектів Міжнародної громадської організації “Здоровий спосіб життя і руху” Street Workout Ukraine Олександр Лисіков.

  Дискусія проходила в режимі відеозв’язку з представниками Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.

  Заступник Міністра молоді та спорту України Ніна Уманець у своєму виступному слові поінформувала учасників про проведені та заплановані заходи Міністерства щодо реформування галузі фізичної культури та спорту України.

  "В рамках реформування галузі Мінмолодьспорту спільно з НОК України, спортивними федераціями та фізкультурно-спортивними товариствами провело низку нарад, на яких було відпрацьовано пропозиції реформ та  подано на розгляд до Уряду. Серед них питання передачі окремих повноважень національним федераціям з видів спорту, оптимізація мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл та приведення її до вимог державних соціальних стандартів", - зазначила Ніна Уманець.

  На сьогодні гостро стоїть питання забезпечення діяльності ДЮСШ, зокрема проблема фінансування та матеріально-технічне забезпечення.  

  Відповідаючи на запитання представників регіонів щодо підготовки спортсменів вищих спортивних досягнень, Ніна Уманець роз’яснила поточну ситуацію з фінансуванням галузі, відзначивши зменшення видатків на спортивні заходи Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2014 рік. Разом з тим, вона відмітила, що підготовка та забезпечення участі збірних команд України в змаганнях відбувається згідно графіка.

  У свою чергу голова експертної ради Микола Костенко зауважив,  що основний акцент під час підготовки спортсменів до літніх та зимових олімпійських ігор буде зосереджено на індивідуальній підготовці елітної групи спортсменів.

  Учасники експертної зустрічі в розмові з представниками регіонів порушили кілька проблемних питань. Зокрема, щодо удосконалення системи підготовки допризовної молоді, розвиток рухової активності різних категорій і верств населення, розроблення і реалізації комплексних заходів з пропоганди фізичної культури і спорту. Було також висловлено думку, щодо відродження багатоборства ГТО в Україні.