• In English
 • Розгляд справи за позовом Мін'юсту та Укрдержреєстру до Комуністичної партії України перенесено на 14 серпня 2014 року
  опубліковано 24 липня 2014 року о 16:04

  24 липня 2014 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося попереднє судове засідання щодо розгляду справи за адміністративним позовом про заборону діяльності Комуністичної партії України. Відповідний позов Мін'юсту та Укрдержреєстру було подано 8 липня 2014 року.

  Під час засідання позивачі підтримали свої позовні вимоги та зазначили, якими доказами будуть їх обґрунтовувати.

  Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

  Як повідомив в інтерв’ю журналістам заступник Міністра юстиції України – керівник апарату Ігор Алексєєв, суду надано беззаперечні докази, які підтверджують, що як найвищим керівництвом КПУ, так і керівництвом на місцях вчинялися дії на підтримку сепаратистського руху у східних регіонах.

  «До суду надано матеріали, які підтверджують, що окремі лідери КПУ надавали допомогу, в тому числі і матеріальну, озброєним угрупуванням. Надано інформацію про те, що окремі представники КПУ паплюжили національні символи, демонстративно висловлювали негативну оцінку діям наших військовослужбовців на території Сходу України. Такі докази надані до суду», - підкреслив він.

  За словами Голови Державної реєстраційної служби України Ганни Онищенко, у справі щодо діяльності Комуністичної партії України проти її окремих членів відкрито 308 кримінальних проваджень, під час розслідування яких СБУ та ГПУ отримано достатньо доказів незаконної діяльності Компартії.

  «Подібного роду адміністративні справи розглядаються протягом місяця, але в даному випадку це може бути довший процес», - зазначила вона, оскільки, незважаючи на беззаперечну доказову базу, представники КПУ роблять усе, щоб розгляд затягнувся якомога найдовше.

  Ганна Онищенко також повідомила, що є докази того, що безпосередньо керівництво КПУ відкрито підтримувало анексію Криму, створення самопроголошених Донецької та Луганської республік і агітувало за приєднання частини Дніпропетровської області до Росії.

  У попередньому судовому засіданні оголошено перерву до 10 години 14 серпня 2014 року, протягом якої буде витребувано інформацію від СБУ та ГПУ щодо кримінальних проваджень, які б обґрунтовували позов про заборону Компартії.

  Також до участі у справі було долучено СБУ, ВО «Свобода», Радикальну партію Олега Ляшка та Українську Республіканську партію.

  Довідково:

  Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

  Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на: 

  1) ліквідацію незалежності України;

  2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

  3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

  4) підрив безпеки держави;

  5) незаконне захоплення державної влади;

  6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;

  7) посягання на права і свободи людини;

  8) посягання на здоров’я населення.

  Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.