• In English
 • Заступник Міністра оборони зустрівся з генерал-ад'ютантом Національної гвардії штату Каліфорнія
  опубліковано 24 липня 2014 року о 15:31

  24 липня у Києві відбулася зустріч заступника Міністра оборони України Ігоря Кабаненка з генерал-ад’ютантом Національної гвардії штату Каліфорнія (США) генерал-майором Девідом Болдвіном.

  Сторони обговорили питання співробітництва в контексті поточної воєнно-політичної ситуації в Україні.

  Заступник Міністра оборони України Ігор Кабаненко відзначив, що тривалі партнерські відносини між Збройними Силами України та Національною гвардією штату Каліфорнія, які плідно розвиваються вже 21 рік, є вагомою складовою військового співробітництва між збройними силами обох країн.

  «Підрозділи Національної гвардії штату Каліфорнія найчастіше залучаються до спільних українсько-американських військових навчань, що свідчить про їх високу професійну підготовку та довіру з боку керівництва Збройних сил США. Сьогодні, в ході антитерористичної операції на сході України, підрозділи Збройних Сил України, які неодноразово залучалися до цих навчань, діють надзвичайно ефективно», – зазначив Ігор Кабаненко.

  Інформуючи американську сторону про поточну воєнно-політичну ситуацію на сході країни, заступник Міністра оборони України відзначив, що сьогодні Україна стоїть перед загрозою широкомасштабної агресії з боку східного сусіда.

  «Розвиток ситуації свідчить про неприховане військове втручання Російської Федерації в Україну і збройну підтримку терористичних угруповань, які діють у східних областях України. На цей час ситуація у зоні проведення АТО вкрай складна. З території Російської Федерації здійснюються постійні обстріли підрозділів Збройних Сил України з реактивних систем залпового вогню «Град», - повідомив Ігор Кабаненко і додав, що Росія продовжує нарощування наступального угруповання військ поблизу кордонів України, провокаційні дії та брехливу й брудну інформаційну кампанію проти України.

  «Масштаби загроз та обсяг необхідного реагування на кризову ситуацію свідчать, що сьогодні Збройні Сили України як ніколи потребують міжнародної підтримки», – наголосив Ігор Кабаненко.

  Генерал-ад’ютант Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майор Девід Болдвін відзначив, що американська сторона високо цінує співпрацю зі Збройними Силами України та готова надавати їм всебічну підтримку. Девід Болдвін підкреслив, що зараз на розгляді в американському уряді знаходиться проект закону про запобігання російській агресії, прийняття якого дасть змогу Україні набути статусу союзника США без членства в НАТО. 

  «У наших намірах – надалі розширювати співробітництво зі Збройними Силами України та нарощувати обсяги співпраці», – зазначив Генерал-ад’ютант Національної гвардії штату Каліфорнія.