• In English
  • Павло Шеремета визначив три найважливіші завдання для успішного реформування сфери технічного регулювання
    опубліковано 24 липня 2014 року о 12:14

    Українська економіка потребує реформ у сфері технічного регулювання, оскільки це забезпечить випуск конкурентоспроможної продукції національними товаровиробниками, а, отже, дозволить суттєво збільшити експортний потенціал України й надійно захистить вітчизняний ринок від неякісної продукції. Про це йшлося на конференції «Стратегія розвитку системи технічного регулювання України», у якій взяв участь Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета. Підсумовуючи, Міністр наголосив на важливості і своєчасності такої розмови з представниками технічних комітетів стандартизації та органів сертифікації.

    Павло Шеремета зазначив, що наразі найважливішими завданнями для пришвидшення руху України на євроінтеграційному шляху  є три речі: по-перше, необхідність забезпечити українській продукції вільний доступ до світових ринків, по-друге, професійна робота над гармонізацією національних стандартів і регламентів зі світовими (передусім із європейськими), і по-третє, рішуча боротьба із проявами корупції, яка гальмує роботу й дискредитує країну.

    «Із Києва ніяких корупційних команд не може бути, якщо є – значить, це самодіяльність. Повідомляйте мені – я відразу це припинятиму. Сподіваюся, ви це також зробите на своїх робочих місцях. Я готовий надалі надавати політичну підтримку, де це потрібно, аби  просувати потрібні закони й рішення. Ми з вами намагаємося гармонізувати нашу роботу  (регламенти, стандарти) із Євросоюзом і в такий спосіб допомогти українському експорту. І ще: будьмо пильними й обережними – репутація одна. Я хотів це особисто вам сказати», – наголосив Павло Шеремета, звертаючись до учасників конференції.