• In English
 • АМКУ за конкуренцію у сфері оптової реалізації лікарських засобів
  опубліковано 23 липня 2014 року о 18:15

  Антимонопольний комітет України у червні 2014 року надав рекомендації компанії «Berlin-ChemiAG», ПрАТ «АЛЬБА Україна», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вента, ЛТД», ТОВ «ФРА-М» та ТОВ «ОПТІМА-ФАРМ, ЛТД» вжити заходів щодо приведення умов договірних відносин у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

  Антимонопольний комітет України під час розгляду справи встановив, що умови контрактів, укладених Компанією з дистриб’юторами, містили ряд положень, застосування яких призводять до обмеження конкуренції у сфері оптової реалізації лікарських засобів Компанії. Зокрема, відповідачами було створено систему відносин, яка дозволяла встановлювати контроль над ринками лікарських засобів Компанії  та підтримувати завищений рівень цін. Зазначене досягалося шляхом запровадження відповідної системи звітування та непрозорого економічного стимулювання крупних оптових компаній.

  Конструктивна позиція компанії «Berlin-ChemiAG» та її дистриб’юторів дозволила розробити нові підходи до стимулювання конкурентних відносин у сфері оптової реалізації лікарських засобів компанії «Berlin-ChemiAG», що сприятиме встановленню ціни на економічно обґрунтованому рівні.

  На виконання рекомендацій Комітету відповідачі вжили заходи, які визначають необхідний мінімум обміну інформацією для ефективного розповсюдження лікарських засобів Компанії та забезпечують ринок прозорими механізмами зниження вартості лікарських засобів компанії «Berlin-ChemiAG» при виконанні певних загальних для всіх учасників відносин умов.

  Зокрема, зазначені заходи вжиті шляхом внесення змін до контрактів, укладених Компанією з дистриб’юторами, та оприлюднення Компанією у відкритих джерелах інформації стосовно її підходів до співпраці, зокрема, в частині можливості отримання учасникам ринку зниження вартості придбаного товару.

  На думку Комітету, крупні учасники ринків оптового та роздрібного продажу лікарських засобів, особливо великі аптечні мережі, повинні скористатися можливістю придбання у Компанії лікарських засобів за більш привабливими цінами та знизити ціни на ліки для громадян України.

  Також вжиті компанією «Berlin-ChemiAG» та її дистриб’юторами заходи сприятимуть більш ефективному втіленню державного регулювання цін на лікарські засоби.

  Комітет сподівається на те, що підходи компанії «Berlin-ChemiAG» у співпраці з органами Антимонопольного комітету України стануть позитивним прикладом для інших великих фармацевтичних компаній.