• In English
 • У Києві проходить міжнародна конференція з розвитку агропромислового комплексу держави
  опубліковано 23 липня 2014 року о 18:47

  Сьогодні, 23 липня, заступник Міністра - керівник апарату Олександр Сень відкрив Міжнародну науково-практичну конференцію «Агрохімічна служба України: роль і місце в розвитку агропромислового комплексу держави». У заході взяли участь представники Мінагрополітики України, державної установи «Держгрунтоохорона», ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», ННЦ «Інститут землеробства НААН» та інші.

   Конференція присвячена 50-річчю з дня створення агрохімічної служби України. Під час заходу учасники планують обговорити проблеми збереження та відтворення родючості ґрунтів, адже продуктивність сільськогосподарського виробництва у значній мірі залежить від стану ґрунтового покриву.

  «Від імені Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки та від себе особисто вітаю вас з початком роботи Міжнародної науково-практичної конференції. Господарська діяльність людини на сьогодні є домінуючим фактором у трансформації ґрунтів. Під впливом людини змінюються параметри і фактори ґрунтоутворення – рельєфи, мікроклімат, створюються водосховища, проводяться водні меліорації тощо. Ця проблема актуальна і для України, яка володіє величезними запасами родючих ґрунтів: зокрема, чорноземами, що займають 2/3 ріллі і становлять за різними оцінками від 6 до 15% світових запасів чорноземів. Спільними зусиллями господарників та науковців  ми зможемо забезпечити збереження ґрунтів, як стабілізуючого фактору продовольчого та ресурсного потенціалу держави, нарощування її експортних можливостей», - звернувся до учасників Олександр Сень, відкриваючи конференцію.

  Разом з цим було зазначено, що Україна займає перше місце у Європі з сільськогосподарського потенціалу і в 10-річній перспективі може потроїти обсяги виробництва аграрної продукції.

  Під час конференції було запропоновано удосконалити існуючу нормативно-правову базу шляхом прийняття Закону України «Про збереження ґрунтів та охорону їх родючості», прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативних показників виносу поживних речовин урожаєм сільськогосподарських культур», розробити концепцію та загальнодержавну програму великомасштабного ґрунтового обстеження, законодавчо визначити відповідальність землекористувачів та землевласників за обов’язкове проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

  Міжнародна науково-практична конференція «Агрохімічна служба України: роль і місце в розвитку агропромислового комплексу держави» продовжить роботу до 24 липня включно.