• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України на засіданні Кабінету Міністрів України 23 липня 2014 року
  опубліковано 23 липня 2014 року о 13:25

  Шановні члени Кабінету Міністрів України! Шановні запрошені! Шановні представники засобів масової інформації!

  У першу чергу хотів би зробити декілька повідомлень з приводу тих рішень, які прийняті Урядом України і пов’язані з ескалацією військового конфлікту, з постачанням з території Російської Федерації зброї і терористів на територію України, з підтримки сепаратистів і з відповідною реакцією Уряду України і міжнародної спільноти.

  Також окремо хотів би повідомити про те, яким чином буде далі проходити розслідування цієї жахливої терористичної атаки, міжнародного злочину по рейсу МH17 «Малазійських авіаліній».

  Перше. Урядом України створений Комітет із запровадження санкцій проти Російської Федерації. До складу комітету увійшли: Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, економічний і фінансовий блок, силові і правоохоронні структури.

  Україна введе санкції по відношенню до кожної фізичної особи, яка має паспорт громадянина Російської Федерації, і яка підтримує терористів і сепаратистів в Україні. Чи прямо підтримує, чи опосередковано.

  Друге. Комітет бере в своє провадження перелік всіх компаній, які є резидентами Російської Федерації, і які напряму або опосередковано фінансують тероризм і бандитизм на території України; які підтримували анексію Криму, як фінансово, так і через ті адміністративні важелі впливу, які були уповноважені відповідних осіб.

  Мова йде про список  персональних санкцій, а саме фізичні особи, в тому числі і посадовці Російської Федерації, причетні до зазіхання на територіальну цілісність і незалежність Української держави, причетних до тероризму  і до його фінансування, і причетних до підтримки і створення незаконних збройних формувань на території України, так і перелік секторальних санкцій, а саме: конкретні компанії і суб’єкти публічного права, які прямо або опосередковано підтримували бандитів і терористів, надавали їм фінансове і економічне сприяння. Окреме питання – це питання постачання зброї з боку Російської Федерації на територію України, зброї, з якої вбивають українців, зброї, з якої вірогідно збили літак «Малайзійських авіаліній».

  Я доручаю комітету протягом 10 днів внести на розгляд Уряду перелік персональних і секторальних санкцій проти юридичних і фізичних осіб Російської Федерації, які підтримують і фінансують тероризм в Україні, і зазіхають на територіальну цілісність і незалежність Української держави.

  Друге. Україна і Росія є учасниками Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму. Українська держава направляє офіційну ноту Російській Федерації на предмет порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Україна вважає, що Росія безпосередньо причетна до фінансування терористів на території України, до відправки зброї, тренованих агентів і підтримки бандитів і терористів, які вчиняють злочини проти людяності на території Української держави.

  Ми вимагаємо від Росії дати негайну відповідь на ноту українського Міністерства закордонних справ, відповідно до вимог конвенції остаточне рішення буде прийнято Міжнародним судом ООН.

  Третє. Набув чинності закон України, а саме внесення змін до Кримінального кодексу України про підвищення відповідальності за фінансування сепаратизму.

  МВС разом з СБУ і Генеральною прокуратурою створити спеціальну слідчу комісію щодо розслідування причетності як народних депутатів України, так і будь-яких інших посадових осіб, фізичних осіб і компаній до фінансування тероризму та сепаратизму.

  Спеціальній слідчій комісії невідкладно розпочати роботу до притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто платить гроші за те, щоб вбивали українських військових; всіх, хто платить гроші за те, щоб знищували українську незалежність; всіх, хто працює проти України; всіх за законом – до відповідальності.

  Всі правові інструменти у вас є. Арсене Борисовичу (Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – ред.), я прошу Вас очолити цю роботу відповідно до закону.

  Що стосується розслідування авіакатастрофи. Сьогодні Уряд схвалить рішення про підтримку ініціативи і підписання Угоди між відповідними компетентними органами України та Нідерландів щодо передачі розслідування цієї авіакатастрофи Нідерландам для того, щоб забезпечити повну незалежність і прозорість цього процесу. Ми як Україна будемо брати найактивнішу участь у процесі розслідування цього злочину проти людяності, цього міжнародного злочину, за який потрібно сидіти в Міжнародному кримінальному суді.

  Ми вважаємо, що на даному етапі це правильне рішення і це демонструє позицію української держави в тому, що ми готові до прозорого, чесного і міжнародного розслідування цього факту. Нам немає чого ховати, на відміну від сусідньої країни, назва якої Росія.

  Наостанок, коротко по бюджету. Завтра я буду доповідати у Парламенті бюджет, треба фінансувати армію, треба відновлювати ті території, які були знищені терористами, треба утримувати країну на плаву. І Уряд не потерпить ніяких торгів і шантажу з боку будь-кого. Це відповідальність всієї країни перед кожним солдатом, перед кожною родиною цього солдата і перед державою в цілому.

  Тому завтра ми очікуємо, що український Парламент проявить політичну відповідальність і, можливо, мудрість для прийняття відповідних законопроектів.

  Арсене Борисовичу, поінформуйте, будь ласка, по яких територіях, 4 території.

   

  АВАКОВ А.Б. – Арсенію Петровичу, є прохання відновити бюджетне фінансування по територіях, які ми звільнили від терористів, це Дзержинськ, Сєверодонецьк, Попасне і Рубіжне. Я нагадую, що ми припинили там казначейське фінансування декілька тижнів тому.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Олександре Віталійовичу (Міністр фінансів Олександр Шлапак – ред.), я прошу Вас і Державне казначейство України терміново відновити бюджетні видатки, і Людмило Леонтіївно (Міністр соціальної політики Людмила Денісова – ред.).

   

  ДЕНІСОВА Л.Л. – Пенсійний фонд теж ми поновлюємо?

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Відкрити повністю всі бюджетні видатки. "Ощадбанку" разом з Нацбанком забезпечити перевезення готівки для перерахування відповідних коштів громадянам України на звільнених від терористів територіях.

  Дякуємо представникам засобів масової інформації.