• In English
 • 23 липня об 11:00 у Харкові вшанують пам`ять загиблих у авіакатастрофі та відправлять перші тіла до Нідерландів
  опубліковано 22 липня 2014 року о 22:47

  Орієнтовно 50 перших тіл невинно загиблих пасажирів літака Boeing 777  буде відправлено завтра вранці  з харківського аеропорту на експертизу до Королівства Нідерландів. Перед цим, об 11 годині, відбудеться церемонія вшанування пам`яті загиблих в авіакатастрофі.

  Про це під час брифінгу в Харкові повідомив голова Державної комісії з розслідування катастрофи літака, Віце-прем`єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Об 11 годині за київським часом відбудеться церемонія. Візьмуть участь дипломати з різних країн світу», - зазначив він.

  Володимир Гройсман поінформував, що міжнародні експерти продовжують працювати над оглядом тіл загиблих і підготовкою їх до відправки до Нідерландів. За його словами, цю роботу планується завершити у п’ятницю поточного тижня.

  У свою чергу голова місії національної поліції Нідерландів Ян Туіндер повідомив, що експертами обстежено два з чотирьох вагонів потягу і оглянуто 200 тіл та фрагменти тіл.

  «Я абсолютно впевнений: те, що знаходиться в двох вагонах, представляє собою 200 тіл. Але це не означає, що фрагменти не будуть ідентифіковані.  Ми завіряємо, щоб в Нідерландах разом з українською стороною ми встановимо, кому належать фрагменти.  Ми з великою повагою ставимося до останків людей. Останки поміщено у труни, готуємо усі документи для транспортування», - сказав Ян Туіндер.

  За його словами, експерти продовжують роботу з огляду тіл загиблих, які знаходяться в решті вагонів.

  У ході брифінгу Віце-прем`єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що, у відповідності до міжнародного законодавства, за дорученням Президента та рішенням прем`єр-міністра України, а також Національного бюро розслідувань Україна запропонувала проведення повноцінного розслідування катастрофи літака Boeing 777 нідерландській стороні  за участю України та всіх сторін авіакатастрофи.

  «Ми отримали ноту від Нідерландів щодо готовності повного розслідування за участю всіх сторін. Це означає, що лідерами цього процесу будуть Нідерланди», -- зазначив Віце-прем`єр-міністр.

  Державна комісія з розслідування катастрофи літака Boeing 777 «Малазійських авіаліній»