• In English
 • У Мінагрополітики заявляють про необхідність систематизації норм діючого законодавства в єдиний аграрний кодекс
  опубліковано 22 липня 2014 року о 18:06

  22 липня 2014 року відбулась робоча нарада під головуванням Міністра АПК Ігоря Швайки щодо систематизації норм діючого законодавства в єдиний аграрний кодекс.

  У ході зустрічі було виокремлено три безпосередні питання, які наразі потребують вирішення:

  - уніфікація, систематизація норм чинного законодавства;

  - запровадження прозорих правил на ринку сільськогосподарської продукції;

  - приведення у відповідність до міжнародних норм аграрного законодавства.

  Зокрема, Ігор Швайка переконаний, що аграрний кодекс повинен мати на меті підтримку державної політики, розвиток сільського господарства та забезпечення його моделі аграрної галузі.

  «Аграрний кодекс – це ревізія, яка покликана систематизувати законодавство, побороти правовий хаос, існуючий у нашій державі протягом багатьох років. Україні потрібен аграрний кодекс, який би поєднав потенціал аграрного комплексу, потреби сільгоспвиробників та інтереси держави і суспільства», - впевнений Ігор Швайка.

  У свою чергу, помічник народного депутата Олександра Мирного Євген Киричанин наголосив, що аграрний кодекс повинен стати певним договором та розроблятися спільно всіма зацікавленими сторонами.

  За його словами, протягом тривалого часу всі правові процеси у суспільстві відбувались відособленим способом: наука існувала сама по собі, органи державної регуляції переслідували власні інтереси, парламент писав закони, відірвані від реалій, а сільгоспвиробникам доводилось їсти повною ложкою всю цю «бюрократичну кашу».

  Також під час наради було вирішено, що аграрний кодекс необхідно розробляти, опираючись на аналогічний досвід таких країн як, наприклад, Франція, Мексика та Аргентина.

  За результатами зустрічі її учасники дійшли згоди щодо подальшої співпраці над розробкою аграрного кодексу.