• In English
 • За останній місяць групи розмінування ЗСУ знешкодили понад 300 вибухонебезпечних предметів у зоні АТО
  опубліковано 21 липня 2014 року о 15:49

  Групи розмінування Збройних Сил України, які беруть участь в АТО, зараз здійснюють роботи в районі Довгенького, Сіверська, Слов’янська та Краматорська. Їм доводиться мати справу з великою кількістю розтяжок, залишених терористами боєприпасів, які не розірвалися, та мін.

  «Нещодавно наші спеціалісти знищили тонну тротилу, яку ми виявили на базі, залишеній бадформуваннями у Слов’янську, – розповів начальник групи розмінування  Артем Панютін. – Тут же було знайдено  хімічну лабораторію терористів з поставленим на конвеєр виробництвом фугасів, осколкових гранат, саморобних вибухонобезпечних предметів. Залишки хімічних реактивів, серед яких алюмінієва пудра, сіра, порох, передано спеціалістам ДСНС».

  Судячи з «виробів», з якими саперам доводилося мати справу, у сепаратистів мінну війну ведуть спражні професіонали, яких підготували не у терміновому порядку. Це – інженери, хіміки, електрики, які навчалися по 3-4 роки з постійним практикуванням. На озброєнні бандформувань поряд зі звичними – найсучасніші міни, яких немає в Збройних Силах України.

  Вибухонебезпечі предмети знаходять скрізь: у підвалах приміщень СБУ, міськ- та райадміністрацій. Заміновані водні колектори та залізниці. Під Ізюмом сапери знешкодили два ПЗРК «Стріла», а за Слов’янськом на блокпості – ПТУРи.

  За офіційними даними груп розмінування сил АТО, протягом лише останнього місяця вони виявили та знешкодили понад 300 вибухонебезпечних предметів. Третина з них – саморобні.