• In English
 • Центр розмінування Збройних Сил підсилює підрозділи АТО групами розмінування
  опубліковано 21 липня 2014 року о 15:22

  Єдиний в Україні Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, який дислокується на Хмельниччині, призначений для підготовки спеціалістів з розмінування Збройних Сил та інших силових структур України. Починаючи з березня 2014 року, майже 10 штатних груп Центру розмінування постійно працюють над виявленням, розмінуванням та знищенням мін, снарядів і саморобних вибухових пристроїв у південно-східних районах України та в зоні проведення антитерористичної операції.

  Віднедавна у Центрі створено відділ розмінування (мінування), де інструктори з миротворчим досвідом і досвідом виконання бойових завдань у районі проведення антитерористичної операції за прискореною програмою готують фахівців для підсилення та ефективної ротації підрозділів АТО групами розмінування.

  Начальник Центру полковник Володимир Родіков підкреслив, що європейські та американські фахівці неодноразово давали високу оцінку реальному стану і потенціалу розвитку Центру.

  «Минулого місяця в рамках американської технічної допомоги ми отримали два з п’яти роботів-саперів аналогічних тим, з якими нашим групам розмінування доводилося працювати у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан», – повідомив офіцер.

  Нещодавно Центр розмінування отримав ліцензії від Міністерства освіти і науки України на підготовку цивільних фахівців за спеціальностями: «Сапер» і «Водолаз». У перспективі Центр за два місяці готуватиме й «Водолаза-підривника».

  «Найголовніше наше надбання – безцінний бойовий і миротворчий досвід військовослужбовців за кордоном. У багатьох з наших інструкторів за плечима Афганістан, Ліван, Югославія, Косово, і вони вже кілька разів працювали в районі проведення АТО», – повідомив полковник Володимир Родіков.