• In English
 • Ми маємо вичищати зі своєї свідомості соціально-політичний популізм, який заганяє нас у глухий кут, - Володимир Гройсман
  опубліковано 19 липня 2014 року о 15:58

  За 23 роки Україні, на превеликий жаль, не вдалося побудувати державу, яка б відповідала на запити її громадян. Сьогодні країна має пострадянську неефективну, надто централізовану систему влади, несумісну з життям.

  Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман 19 липня під час міжнародної практичної конференції «Україна: стратегія реформ», організованої Урядом і Адміністрацією Президента у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження».

  За словами Володимира Гройсмана, до інституційної слабкості України призвела в тому числі і тотальна корупція, яка вихолостила з органів влади професійність, відданість своїй справі та небайдужість. На думку Володимира Гройсмана, понад 20 років поспіль здійснювався систематичний інституційний підрив України.

  «Я не думаю, що українські інституції свідомо руйнувались владою країни. Влада просто була недолуга. І ззовні цю «політична неспроможність» постійно використовували для того, щоб послабити наші позиції, зменшити наші можливості. Сьогодні наслідки цього особливо гостро відчуваються на Сході країни», - сказав Володимир Гройсман.

  За його словами, основне завдання сьогодні - розробити масштабний план змін всієї системи. «Не можна провести вдалу реформу лише в окремо взятій сфері. Треба братися комплексно за всю систему, і це неможливо без децентралізації», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  Крім іншого, він наголосив на необхідності докорінно змінити систему формування кадрів, оскільки у владу сьогодні зазвичай приходять для того, щоб вирішувати власні питання. «Нам потрібно скоротити кількість чиновників та інспекцій. Сьогодні ми маємо 83 державні інспекції, які є контролюючими органами – це просто спецпідрозділ по знищенню держави! В першу чергу вони заважають нам – тим, хто хоче щось зробити», - підкреслив Володимир Гройсман.

  За його словами, кількість чиновників має бути меншою, вони мають бути відповідальнішими і отримувати за це відповідну винагороду.

  «Події останніх місяців змусили багатьох прокинутися, змінити пріоритети. Ми і надалі маємо вичищати зі своєї свідомості соціально-політичний популізм, який заганяє нас у глухий кут. Реформа має бути не купівлею тимчасової прихильності, а стратегією розвитку і формування сильної держави», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.