• In English
 • Мінсоцполітики презентувало програму створення робочих місць та стабілізації зайнятості на Донбасі
  опубліковано 18 липня 2014 року о 09:47

  17 липня під головуванням Міністра соціальної політики Людмили Денісової відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому Мінсоцполітики презентувало проект Програми створення робочих місць стабілізації зайнятості у Донецькій та Луганській областях на період до 2017 року.

  «Питання зайнятості жителів Донецької та Луганської областей є дуже актуальним, адже міста цього регіону сьогодні зруйновані, більшість підприємств та установ призупинило свою діяльність, або й зовсім перестали працювати», – сказала Міністр. За її словами, упродовж періоду, на який розрахована програма, планується відновити інфраструктуру областей, створити сприятливі умови для повернення внутрішньо переміщених осіб до Східних регіонів і надати їм можливість працевлаштуватися.

  Передусім, на думку Людмили Денісової, повного перезавантаження потребує економіка Донбасу, яка повинна орієнтуватися на створення високотехнологічних виробництв. Зокрема, у східних регіонах необхідно розвивати машинобудування, виробництво будівельних матеріалів, агропромисловий комплекс. Потребує підтримки також малий та середній бізнес виробничого спрямування.

  Міністр наголосила, що вагоме місце в програмі відведено заходам щодо відновлення життєдіяльності територій після реструктуризації вугільної галузі та створенню нових місць для майже 22 тис. шахтарів та збереження зайнятості працівників на понад 1300 об’єктах соціальної інфраструктури.

  Необхідно здійснювати конкретні системні заходи, переконана Людмила Денісова, спрямовані на відтворення та розбудову Донбасу. Саме тому у вирішенні цього питання має бути спільна позиція органів влади, організацій роботодавців і профспілок. Вона відзначила, що для реалізації відповідної програми залучатиметься технічна місія Міжнародної організації праці, яка, спираючись на досвід ООН у подоланні післявоєнних наслідків у інших країнах, надасть Україні необхідні рекомендації у вирішенні питання зайнятості жителів Донбасу.