• In English
 • Між Україною та Японією підписано Кредитну угоду
  опубліковано 18 липня 2014 року о 09:39

  У рамках поглиблення співробітництва України та Японії підписано Угоду (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії, та Кредитну угоду про Позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва.

  Від імені Кабінету Міністрів України як Позичальника, відповідно до повноважень, наданих розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року № 648-р, Угоди підписано Міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою. Представником Позичальника виступає Міністерство фінансів.

  Після набуття чинності Угодами, до загального фонду державного бюджету додатково буде залучено 10,0 млрд. японських ієн (близько 100,0 млн. дол. США) як співфінансування в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Позика на політику розвитку».

  Позика залучатиметься на 20 років, пільговий період – 6 років, відсоткова ставка – 0,95 % річних, одноразова комісія - 0,1%.

  Кошти будуть спрямовані на підтримку політики та інституційних реформ в Україні через заохочення ефективного управління, прозорості і підзвітності в державному секторі, спрощення умов та зниження витрат на ведення бізнесу, реформування неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та захист бідних.