• In English
 • Трагічна сторінка української історії, що стала фільмом
  опубліковано 17 липня 2014 року о 18:52

  На Одеському Міжнародному кінофестивалі за повного аншлагу відбулась прем’єра фільму «Поводир» Олеся Саніна. На заході були присутні члени знімальної групи, а також виконавці головних ролей – Антон-Святослав Грін, співачка Джамала, Олександр Кобзар, Ірина Саніна.

  «Понад усе мені хотілося, щоб під час перегляду фільму глядач однієї миті з головою поринав у фільм, починав бачити і чути, а зрештою, і шкірою відчувати ті події, що відбуваються на екрані.» - зазначив після перегляду стрічки її режисер Олесь Санін.

  «Сказати, що я вражений – це нічого не сказати. Нинішня прем’єра – видатна подія українського кіно» - каже Міністр культури Євген Нищук.

  «Переконаний, ця стрічка має велике фестивальне та прокатне майбутнє. Ба, більше – він може стати реальним претендентом на отримання поважної американської премії «Оскар». Попри складну ситуацію в країні, на рівні держави ми маємо вгризатися у ті невеликі кошти, які виділені на кіно, адже це – одна з головних ідеологічних складових української культури».

  Події «Поводиря» відбуваються в Україні початку 1930-х років. У центрі драми – історія маленького Андрія – сина американського підприємця, якого вбиває радянська влада, та сліпого кобзаря Івана Кочерги, що, долею випадку, рятує хлопчика від переслідувачів. Дитина стає поводирем незрячому музиканту, переживає буремні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції та зрештою, стає єдиними свідком страти десятків кобзарів під Харковом.

  Виконавець головної ролі – Андрія, 12-ти річний Антон Грін, юний американець українського походження каже, що ніколи не думав бути актором, втім робота у цьому фільмі, щиро зізнається – змінила усе його життя. А композитор Алла Закайгевич переконана – «Поводир» - зламає стереотипи сприйняття української традиційної обрядової культури, продемонструє її унікальність, глибину, самодостатність та біль, покаже непростий шлях крізь пропагандистську машину Радянського Союзу.

  Робота над стрічкою тривала з 2012 року. Держава також долучилась до створення «Поводиря», Державною агенцією з питань кіно виробництво фільму профінансовано на 16,6 млн. грн. Вихід у всеукраїнський прокат «Поводиря» запланований на осінь 2014 року, здійснюватиме дистрибуцію - компанія «B&H Film Distribution». В планах авторів фільму – створення і спеціальної версії стрічки для незрячих людей.