• In English
 • Павло Шеремета обговорив з японською делегацією деталі допомоги, що надається Україні Урядом Японії
  опубліковано 17 липня 2014 року о 17:43

  Кредит на політику розвитку (DPL) і надання Урядом Японії позики України на фінансування Проекту реконструкції Бортницької станції аерації стали ключовими питаннями на зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети з Віце-президентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідеякі Домічі.

  «Зараз один з найважчих і у той же час найважливіших періодів в історії України. І саме тепер ми бачимо, хто насправді є друзями України. Ми дуже цінуємо ту підтримку, яку надає нам Японія, для нас дуже важливі всі види допомоги, які пропонує японський Уряд, включаючи й те, що пропонує Японське агентство з міжнародного співробітництва, яке допоможе українцям жити краще, мати кращу систему охорони здоров’я», - сказав Павло Шеремета.

  Кредит на політику розвитку (DPL) - це позика, яка надається Японським агентством міжнародного співробітництва в якості співфінансування системного проекту Світового банку «Перша позика на політику розвитку» (на суму 750 млн дол. США) для фінансування Держбюджету та підтримки реформ Уряду України за декількома напрямами: забезпечення належного врядування, прозорості та підзвітності в державному секторі; дерегуляція та зниження витрат на ведення бізнесу; реформування системи неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та посилення захисту малозабезпечених верств населення. Позика розміром до 10 млрд. єн надається на вигідних для української сторони умовах (пролонгований термін погашення, великий пільговий період, низька процентна ставка).

  Ще одним проектом, у реалізації якого Уряд Японії висловив намір взяти участь – є реконструкція Бортницької станції аерації. Японська сторона заявила про намір надати Україні позику у сумі 112 млрд. єн (1,2 млрд. дол. США) для фінансування проекту.

  У рамках проекту передбачається встановлення технологічних ліній очистки стічних вод, які забезпечать їх повну біологічну очистку на кожному з 3-х блоків, будівництво нової технологічної лінії обробки та утилізації осадів, влаштування систем дезодорації з очищенням забрудненого повітря на фільтрах. Виконання цих робіт дозволить значно поліпшити екологічний стан не тільки Києва та області, а й української території, розташованої в басейні р. Дніпро.

  «Зараз ми готуємо проект угоди про позику. Для нас надзвичайно важливо підтримати цей проект», - сказав Хідеякі Домічі.

  Нагадаємо, що співробітництво України та Японії в рамках програми «Офіційна допомога Розвитку» триває вже 17 років, крім того, у цьому році Урядом Японії було прийняте рішення про масштабну допомогу Україні (на суму приблизно 1,5 млрд дол. США).