• In English
 • Санкції проти РФ продемонстрували єдність США і ЄС та їх підтримку України, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 17 липня 2014 року о 13:08

  «Усі спроби Росії розколоти Європейський Союз та не дати можливості узгоджено діяти ЄС та США були приречені на поразку», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду України в четвер, 17 липня.

  Арсеній Яценюк наголосив, що спільне рішення західних партнерів, президента Сполучених Штатів Америки та глав держав країн-членів Європейського Союзу про введення наступного етапу санкцій проти агресора – Російської Федерації - «продемонструвало єдність США і ЄС, їх відданість цінностям демократії, збереження миру і підтримки України».

  «Прийшов час платити за порушення міжнародного права, за військову агресію, постійне постачання зброї з боку Росії на територію України, фінансування бандитів, які вбивають мирне населення і намагаються знищити Україну. І Росія заплатить за розв'язану війну проти України», - підкреслив Глава Уряду.

  «Це не тероризм, а війна, яка розв'язана і підтримується Росією і її урядом проти України, українців, нашого сьогодення і нашого майбутнього», - сказав він.

  На переконання Прем’єр-міністра, на порядку денному повинна стояти деескалація конфлікту: «Росія повинна усвідомити, що вони поставили під удар так само свій народ, тому що їхні люди страждають через неадекватну праворадикальну російську політику по відношенню до України».

  «Російське керівництво захопилося ідеєю російського націонал-шовінізму і вирішило, що Україна може бути театром військових дій, щоб підтримувати рейтинг російського уряду і керівництва», - додав він.

  Арсеній Яценюк наголосив, що Росія зобов'язана негайно зупинити постачання зброї: «Десятки танків, ПЗРК, новітнього обладнання, озброєних і натренованих агентів ФСБ і ГРУ, які знаходяться в Донецьку та Луганську і координують діяльність бандитів, які отримують фінансування з боку Російської Федерації».

  «У чому мета Росії - захопити Україну? Не вдасться. Створити нам економічні труднощі? Переживемо. Продемонструвати своє лідерство в світі? Так демонструють слабкість. Лідери поводять себе по-іншому», - додав він.

  Щодо подальшого формату перемовин Глава Уряду підкреслив, що «був, є і залишається прихильником перемовин виключно в женевському форматі, які передбачають чотиристоронні переговори на рівні Європейського Союзу, який представляють всі країни-члени ЄС, Сполучених Штатів Америки, Російської Федерації і України».

  Арсеній Яценюк звернувся до президента РФ Володимира Путіна: «Треба припиняти війну, треба припиняти підтримувати бандитів, сепаратистів. Треба вже припиняти будувати «Велику Росію» за рахунок України. А то Україна збережеться, а «Великої Росії» так і не буде».