• In English
 • Коментар ДІП МЗС щодо ситуації навколо Надії Савченко
  опубліковано 17 липня 2014 року о 09:11

  На виконання доручення Президента України Петра Порошенка Міністерство закордонних справ продовжує вживати заходів щодо забезпечення захисту прав та інтересів незаконно утримуваної на території РФ громадянки України Надії Савченко.

  Лише сьогодні, 16 липня, російська сторона під тиском міжнародного співтовариства нарешті надала дозвіл консульській посадовій особі Посольства України в РФ на відвідання Надії Савченко у СІЗО №3 м.Вороніж. Своїм тривалим зволіканням у цьому питанні Росія грубо порушила універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та положення Консульської конвенції між Україною та РФ від 1994 року.

  Під час бесіди з консулом громадянка України підтвердила, що була незаконно та в насильницький спосіб «в кайданках та з мішком на голові» переміщена на територію РФ, де терористи передали її особам в камуфляжній формі. Опинившись в слідчому ізоляторі м.Вороніж, на знак протесту проти незаконного вивезення в Росію та ігнорування російською стороною її вимог зустрітися з українським консулом Надія Савченко оголосила голодування, яке припинила сьогодні після зустрічі з консулом.

  Стан здоров’я нашої співвітчизниці задовільний. За її словами, заходів фізичного впливу до неї у СІЗО не застосовували. На 17 липня запланована зустріч Надії Савченко з її адвокатом Марком Фейгіном.  

  Таким чином, отримана безпосередньо від громадянки України інформація вкотре підтверджує, що офіційні заяви російських представників, а також пояснення МЗС РФ у ноті від 11 липня стосовно обставин потрапляння Надії Савченко в Росію «под видом беженки», не відповідають дійсності. Такими ж неправдивими та сфабрикованими є й обвинувачення проти Надії Савченко.

  Вкотре вимагаємо від російської сторони без жодних передумов звільнити Надію Савченко, а також притягти до відповідальності осіб, причетних до її незаконного переміщення на територію Росії.

  МЗС разом з іншими органами державної влади продовжує вживати усіх можливих заходів, зокрема, із залученням міжнародно-правових механізмів з метою якнайшвидшого повернення на Батьківщину Надії Савченко та інших громадян України, які опинилися в заручниках на території Російської Федерації.