• In English
 • На Львівщині пройшла ювілейна п'ята літня школа робототехніки МАН
  опубліковано 16 липня 2014 року о 10:24

  У смт Брюховичі Львівської області відбулася Всеукраїнська літня школа робототехніки Малої академії наук.

  Навіть у такий непростий для України час школа змогла зібрати на славній Львівський землі представників багатьох областей, приміром, Вінниччини, Полтавщини і, що особливо приємно, Луганщини. Слухачі наочно продемонстрували: люди, захоплені наукою, завжди знайдуть спільну мову і не вигадуватимуть безпідставні причини для поділу країни за мовним, географічним чи будь-яким іншим критерієм. А зважаючи на рівень знань та умінь молодої інтелектуальної еліти, ще раз переконуєшся: наша держава має великий технічний потенціал.

  Програма наукового табору була дуже насиченою. Керівник юних робототехніків Валерій Граняк розповів: «Метою літньої школи є знайомство і налагодження зв’язків між різними колами робототехніки. Також учні мали змогу оцінити свої сили. У нас передбачено два типи курсів: теоретичний і практичний. Теоретична підготовка включала лекції з математики, фізики, інженерії, які читали викладачі Львівської політехніки. На практичних заняттях учні мали змогу поглибити свої знання, опанувати принципи складання різних типів роботів».

  Проекти МАНівців, виконані протягом літньої школи, відзначалися технічною грамотністю та ефективністю роботи сконструйованих прототипів і були покликані вирішити важливі суспільні завдання, наприклад, поліпшити технологічний процес обробки ґрунту, автоматизувати процес прибирання чи допомогти з доглядом за важкохворими людьми.

  Окрім занять, юні робототехніки не забували відпочивати. Охоче грали у квести, теренову гру. Усіх зацікавила театралізована екскурсія «Містичний Львів». Діти з різних куточків України дізналися багато цікавих легенд про місто. А вже наступного дня долали триста сходинок на вежу Ратуші, звідки відкривається неймовірний вид на місто. Вдосталь посміялися юні таланти під час перегляду вистави «Одруження» у театрі ім. М. Заньковецької.

  Майже щодня хлопці і дівчата відвідували психологічні тренінги, де знайомилися одне з одним, вчилися аргументувати свої думки, працювати в команді.

  Загалом, літня школа робототехніки МАН дуже здружила учнів. Вона продемонструвала, що кожен працює на благо країни, вносить свою маленьку цеглинку в розбудову нашої держави.