• In English
 • На засіданні колегії Міненерговугілля обговорено стан підготовки до опалювального періоду
  опубліковано 15 липня 2014 року о 15:45

  15 липня під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана відбулось засідання колегії Міненерговугілля.

  На засіданні обговорено питання підготовки до осінньо-зимового періоду на 2014-2015 роки за умов припинення надходження природного газу з Російської Федерації, стану виконавської дисципліни за підсумками роботи за І півріччя 2014 року, про результати внутрішнього аудиту за І півріччя 2014 року, про вжиті заходи, спрямовані на запобігання та протидію корупції в енергетиці та вугільній промисловості у 2013 році та І півріччі 2014 року, а також  про нагородження працівників вугільної промисловості до професійного свята – Дня шахтаря.

  У вступній промові Міністр Юрій Продан зазначив, що ситуація в енергетичній галузі непроста, і для проходження осінньо-зимового періоду Урядом прийнято рішення про скорочення обсягів постачання газу промисловим споживачам і підприємствам теплокомуненерго в опалювальний сезон 2014-2015 рр. на 30%. Також Міністр наголосив на необхідності створення повноцінного ринку вугілля та повідомив, що Урядом підтримано План заходів по реформуванню вугільної галузі України.

  Під час засідання колегією зазначено, що в умовах припинення надходження природного газу з Російської Федерації завданнями Міненерговугілля є запровадження умов для ощадливого використання природного газу промисловими підприємствами, бюджетними організаціями та підприємства теплової енергетики, а також створення дієвих механізму контролю за дотриманням всіма суб’єктами ринку природного газу лімітів споживання цього енергоносія.

  Колегією схвалено низку рішень, серед яких - внесення змін та доповнень до чинних нормативних актів з питань формування і затвердження планового розподілу і постачання природного газу вітчизняним споживачам, нормативів споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників та порядку обліку обсягів розбалансування природного газу в газорозподільчих мережах.

  Також поставлено завдання забезпечення контролю за виконанням заходів з підготовки об‘єктів електроенергетики та державних підприємств вугільної промисловості до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 років, виконання енергопостачальними компаніями заходів з ремонту енергообладнання та електромереж, укомплектування аварійним запасом обладнання, запасних частин та матеріалів, виконанням енергопостачальними компаніями інвестиційних програм у частині введення в експлуатацію об’єктів електричних мереж тощо.

  Для державних вугільних підприємств першочерговими завданнями є ремонт котлів, виконання заходів з ремонту та заміни теплотрас, а також вивезення вугілля вуглеотримувачам на побутові потреби

  Для ТЕЦ колегія поставила завдання щодо створення можливостей переходу на резервний вид палива.

  У роботі засідання колегії взяли участь члени колегії - народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Ради Національної безпеки і оборони України, громадських організацій, підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля, керівники структурних підрозділів Міністерства.