• In English
 • На Хортиці триває Всеукраїнський збір "Джура-2014: Хортиця"
  опубліковано 15 липня 2014 року о 09:52

  12 липня 2014 року у Запоріжжі на острові Хортиця, біля музею історії запорізького козацтва, відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського збору «Джура-2014: Хортиця».

  В Україні джурами завжди називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака.

  Зазначимо, що Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») впроваджується в навчальні заклади України з 2003 року. Ця робота проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Радою козацьких отаманів України та Міжнародною благодійною установою «Центр Національного Відродження» з метою патріотичного виховання учнівської молоді, підготовки до виконання конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, виховання поваги до народних традицій та національних цінностей українського народу, формування здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів, подальшого вдосконалення форм учнівського самоврядування. За цей час гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді.

  З вітальним словом до присутніх звернулися Світлана Бут, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України, та Віктор Межейко, Голова Запорізької обласної ради.

  Виступ фольклорного колективу «Оксамит» під керівництвом Лариси Купчинської надав святу козацького духу.

  Саме цього року була започаткована традиція передачі символу гри «Котигорошка»: мер міста Дубно, де того річ проходила гра, Василь Антонюк передав статуетку заступнику міського голови Запоріжжя Олександру Кузьміну.

  І діти, і дорослі затамувавши подих спостерігали за вихованцями МК ДЮСШ БМ «Спас», які продемонстрували елементи бою та загартування характерників.

  Директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Савченко подякувала МБУ «Центр Національного Відродження», Запорізькій обласній та міській адміністраціям, підприємствам Запоріжжя, заповіднику о. Хортиця, Комунальному закладу «Хортицький національний навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр» Запорізької обласної ради, запорізькому обласному центру туризму і краєзнавства за участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського збору «Джура-2014: Хортиця».