• In English
 • Андрій Мохник зустрівся з представниками громадських організацій
  опубліковано 14 липня 2014 року о 18:22

  14 липня 2014 року в приміщенні Орхуського центру відбулася зустріч Міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника з представниками екологічних громадських організацій та ЗМІ.

  Міністр розповів про здобутки та проблеми Мінприроди за останнє півріччя,  а також визначив пріоритети міністерства на майбутнє. Серед пріоритетних напрямків керівник Мінприроди назвав подолання корупції, вдосконалення законодавства в галузі охорони довкілля й використання природних ресурсів, посилення боротьби з порушеннями в екологічній царині, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, а також збереження та примноження природно-заповідного фонду  України.

  Характеризуючи ситуацію з очищенням Мінекології від корупційного спадку попереднього керівництва, його нинішній очільник зазначив: «Ми збираємо інформацію й опрацьовуємо звернення громадян, які скаржаться на корупційні правопорушення. Також змінено керівництво трьох центральних органів виконавчої влади, які координуються міністерством: Державної служби геології та надр, Держекоінспекції та Державної агенції екологічних інвестицій. Нині відповідно до Постанови КМУ про 10-відсоткове скорочення чисельності міністерства триває реорганізація МінприродиКадрові та інституційні зміни спрямовано також на те, аби унеможливити саботаж роботи з боку середньої ланки персоналу міністерства». Міністр також підкреслив, що Держекоінспекція України посилила контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

  Тему сланцевого газу на зустрічі теж піднімали: «Сланцевий газ може допомогти Україні позбутися енергетичного зашморгу Росії, але треба розуміти, що шлях до енергонезалежності не можна торувати, перетворюючи Україну на пустелю. Тому в угодах з інвесторами про розподіл продукції необхідно гарантувати, перш за все, екологічну безпеку, а також участь громад у розподілі прибутків».

  Окремо Міністр зупинився на виконанні Україною міжнародних договорів, конвенцій, реалізації міжнародних проектів у царині охорони довкілля. «Керівництво Мінприроди провело низку зустрічей із повноважними представниками чужоземних держав. Також Міністерство бере участь у підготовці Національної програми імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». Загалом оцінку отримали усі напрямки діяльності Міністерства екології та природних ресурсів.

  Після звіту Міністра слово взяли представники громадськості. Усі запитання та пропозиції було розглянуто, після чого Андрій Мохник запропонував укласти окрему угоду про співпрацю між Міністерством екології та природних ресурсів і  провідними громадськими організаціями екологічного спрямування, аби разом визначати напрямки діяльності та конкретні  кроки в царині екології.

  Підсумком зустрічі стало рішення взяти за основу пропозиції громадськості та після ретельного опрацювання експертами на цій основі внести корективи до Національного плану дій. З цією метою з екологів та громадських активістів вирішено створити робочу групу.