• In English
 • Ми зробимо все можливе і неможливе для відновлення систем життєзабезпечення у звільнених містах, - Голова ДСНС
  опубліковано 14 липня 2014 року о 16:31

  «Одне з основних завдань, поставлених Президентом Уряду і яке виконує наша служба - відновлення зруйнованої терористами системи життєзабезпечення у звільнених містах Донецької області», - зазначив сьогодні, 14 липня, Голова ДСНС України Сергій Бочковський під час брифінгу з питань відновлення систем життєзабезпечення у м. Слов’янськ.

  Зокрема, очільник відомства наголосив, що під час оперативної наради за участю органів місцевої влади, яка проводилася у Слов’янську минулого тижня, було окреслено ряд першочергових завдань для відновлення життя у місті – це відновлення систем водо- та енергопостачання, обстеження територій та об’єктів для виявлення вибухонебезпечних предметів.

  “Зараз у Слов’янську для вирішення нагальних проблем працює оперативний штаб, координатором якого є заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України полковник Микола Чечоткін. Службою організовано взаємодію з бригадами обленерго щодо обстеження територій вздовж ліній електропередач (вже обстежено близько 80 га. території Слов’янська та району). Одним із першочергових завдань є розміновування території міста. Оскільки більшість об’єктів після звільнення міста залишаються замінованими. Тож групи піротехнічних робіт ДСНС України спільно з підрозділами МВС та Міноборони проводять відповідні роботи”, - зазначив Сергій Бочковський.

  Голова ДСНС повідомив, що тільки протягом останнього тижня у м. Слов’янськ та районі піротехнічними підрозділами ДСНС України було виявлено та вилучено близько трьох тисяч одиниць боєприпасів, з них – 100 мінометних мін, 69 бойових гранат, 6 реактивних боєприпасів та більше 2 тисяч інших вибухонебезпечних предметів. Проводиться перевірка усіх адміністративних будівель міста на наявність у них вибухонебезпечних предметів (вже перевірено 94 споруди).

  Сергій Бочковський також зазначив, що спільно з рятувальниками, у місті ведуться роботи щодо відновлення електропостачання. Всього до електромережі вже підключено близько 55 тисяч абонентів (більше 70% жителів міста). Електропостачання також підключено до міської ради, лікарні, прокуратури та інших адміністративних будівель.

  “Ведеться активна робота щодо відновлення водопостачання у місті. Вже працюють дві фільтровані станції КП “Вода Донбасу”, відновлено водопостачання мікрорайонів Череківка та Червоний Молочар та частково центру м. Слов’янська Відновлено також 10 маршрутів руху міського автотранспорту та 8 маршрутів приміського сполучення. І я хочу Вас завірити, що ми зробимо все можливе і неможливе для відновлення систем життєзабезпечення у звільнених містах для того, щоб люди повернулися до своїх домівок, до мирного життя”, - запевнив наприкінці брифінгу Голова ДСНС України Сергій Бочковський.