• In English
 • Міжвідомчий координаційний штаб інформує
  опубліковано 12 липня 2014 року о 12:33

  За оперативною інформацією, наданою Міжвідомчим координаційним  штабом з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції,  станом на 11 липня, загальна кількість громадян України, які переселені з району проведення АТО до інших регіонів, складає 39 тис. 55 осіб, у тому числі 14 тис. 379 дітей, 4 тис. 893 інваліди та особи похилого віку. Разом з тим. реальна кількість переміщених осіб може бути більшою через те, що значна частина громадян здійснила переміщення самостійно (до родичів, знайомих тощо) без проходження реєстрації.

  Більш складна ситуація щодо розміщення громадян (без урахування переселенців з Автономної Республіки Крим), організації їх життєзабезпечення складається в місті Київ (прийнято 5 тис. 569 осіб), у Харківській (7 тис. 143 особи), Запорізькій (3 тис. 650 осіб), Одеській (3 тис. 776 осіб), Дніпропетровській (3 тис. 357 осіб) та Київській (3 тис. 181 особа) областях. Найменша кількість розселених у Волинській (242 особи), Тернопільській (246 осіб) областях.

  Регіональними штабами разом з місцевими органами виконавчої влади уточнюється перелік об’єктів державної, комунальної та приватної власності, у яких можливе додаткове розміщення громадян (всього 5 тис. 297 об’єктів, в яких можливе розміщення більше 68 тис. осіб), здійснюється інвентаризація приміщень, їх паспортизація, перевіряється відповідність технічним вимогам.

  Укрзалізницею проведено розрахунки рухомого складу та варіанти його застосування з урахуванням безперебійного перевезення населення, яке переміщується.

  На сьогодні з Донецької та Луганської областей згідно з розкладом руху щодня курсує 19 пасажирських поїздів, у тому числі у західному та південному напрямку – 14 поїздів, у східному – 5 поїздів.

  У резерві знаходиться 36 пасажирських вагонів (м. Донецьк – 18 вагонів, м. Маріуполь – 12 вагонів; м. Луганськ – 6 вагонів).

  Крім цього, сформовано резервний склад пасажирських поїздів, які знаходяться у м. Донецьку (17 вагонів) та м. Луганську (18 вагонів), для призначення, у разі необхідності, додаткових поїздів.

  Додатково сформовано резервні поїзди на Південній (33 вагони) та Придніпровській (32 вагони) залізницях.

  Для зустрічі внутрішньо переміщених осіб на кордоні районів АТО ДСНС України розгорнуто 3 транзитних пункти з розрахунку до 400 осіб кожний, а саме:

  Донецька область – в районі міста Красноармійськ;

  Донецька область – в районі міста Волноваха;

  Луганська область – в районі міста Сватове.

  Пункти працюють в цілодобовому режимі під керівництвом заступників директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації.  Для їх розгортання залучено підрозділи ДСНС України у Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Полтавській та Черкаській областях.

  У м. Красноармійську Донецької області на території стадіону загальноосвітньої школи № 4 розгорнуто транзитний пункт зустрічі внутрішнього переміщення громадян. 

  На території транзитного пункту розгорнуто житлову зону для розміщення внутрішньо переміщених осіб з розрахунку на одночасне перебування 330 осіб.

  Всього протягом останньої  доби на транзитний пункт зустрічі звернулося 6 осіб, яким надано відповідні умови із розміщення і вирішується питання щодо їх відправки до м.Одеса.

  У м. Волновасі Донецької області на території стадіону загальноосвітньої школи № 3 розгорнуто транзитний пункт, який дозволяє здійснювати реєстрацію, надання (за необхідністю) медичної та психологічної допомоги та тимчасово розмістити 200 осіб (змонтовано 14 наметів і підготовлено 2 польові кухні).

  У м. Сватові Луганської області забезпечено функціонування транзитного пункту зустрічі переміщених осіб: організовано водозабезпечення господарської та санітарної зон, освітлення території та наметів, вирішено питання щодо забезпечення транзитного пункту продуктами харчування та твердим паливом. Всього у житловій зоні розгорнуто 10 наметів для розміщення 200 осіб, у разі необхідності в готовності додаткового розгортання перебуває 10 наметів на 200 осіб.

  Всього протягом доби  на транзитний пункт зустрічі звернулося 80 осіб (у тому числі 41 дитина), з яких:

     відправлено потягом 77 осіб (з них 39 дітей), а саме:

  до станції Київ: 22 особи (з них 5 дітей);

  до станції Львів: 44 особи (з них 31 дитина);

  до станції Харків: 5 осіб (з них 1 дитина);

  до станції Дніпропетровськ: 3 особи (з них 2 дітей);

  до станцій Чугуїв, Полтава, Мукачеве – по 1 особі;

  розміщено та забезпечено харчуванням на території транзитного пункту 3 осіб (з них 2 дитини) та організовано їх подальше переміщення до смт Борова Харківської області автотранспортом ГУ ДСНС України у Харківській області;

  організовано зустріч громадян, забезпечено роботу кімнати матері та дитини, пункту харчування, медичної та психологічної служб на залізничній станції «Сватово», надано допомогу пасажирам під час посадки на потяг.

  З часу розгортання транзитного пункту зустрічі до Регіонального міжвідомчого координаційного штабу звернулося 202 особи (у тому числі 79 дітей), з яких:

  розміщено на території приватного сектору Сватівського району 61 особу (у тому числі 16 дітей), з них 11 осіб (у тому числі 3 дитини) забезпечено харчуванням у транзитному пункті зустрічі та надано психологічну допомогу 2 особам;

  розміщено на території транзитного пункту зустрічі та забезпечено харчуванням 13 осіб (у тому числі 5 дітей);

  проведено зустріч та супровід посадки на додатковий потяг Сватове – Харків – Київ 122 осіб (з них 58 дітей);

  надано консультацію представником регіонального штабу (управління соціального захисту населення Сватівської райдержадміністрації) – 6 особам.

  Протягом доби на телефонні «гарячі лінії» Луганської облдержадміністрації, Сватівського міськрайонного сектору ГУ ДСНС України у Луганській області та транзитного пункту зустрічі звернулося та отримало допомогу 40 осіб (з 6 липня – 77 звернень).

  До робіт із облаштування транзитного пункту зустрічі та забезпечення роботи Регіонального міжвідомчого координаційного штабу від ДСНС України залучалось: 51 особа та 18 од. техніки, у тому числі: апарат ДСНС України – 2 особи, ГУ ДСНС України у Луганській області – 11 осіб та 2 од. техніки, ГУ ДСНС України в Одеській області – 34 особи та 15 од. техніки; ГУ ДСНС України у Харківській області – 4 особи та 1 од. техніки.