• In English
 • Україна та Німеччина обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва у галузі реституції та повернення культурних цінностей
  опубліковано 12 липня 2014 року о 09:57

  Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта провела зустріч з німецькою делегацією на чолі з Головою німецької частини Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей, статс-секретарем у відставці д-ром Міхаелєм Янсеном. У зустрічі також взяли участь співробітник відділу надрегіональних культурних проектів, мистецтв та повернення культурних цінностей Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Катаріна Крамер-Гаджідімос, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль, заступник керівника відділу культури, освіти та меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Сірус Рояманех.

  Сторони торкнулися найбільш актуальних питань двостороннього співробітництва у галузі реституції та повернення культурних цінностей.

  На початку зустрічі Міхаель Янсен від Федерального міністерства закордонних справ Німеччини передав Міністерству культури України книгу «Heilige Reden bey verschiedenen Gelegenheiten gehalten» («Святі промови, виголошені за різних нагод» /укр./), яка містить проповіді страсбурзького священника Антона Жанжана. Цю книгу, як дар від приватної особи, отримала Пфальцська земельна бібліотека у Шпейері. У своєму супровідному листі дарувальник видання інформував про те, що він знайшов цю книгу «під час війни у червні 1944 року серед руїн будинку пастора у Бортниках, що в Галичині». Міхаель Янсен і Олеся Островська-Люта підписали Протокол про передачу книги «Heilige Reden bey verschiedenen Gelegenheiten gehalten» (укр. і нім. мовами).

  Під час зустрічі розглядалися питання продовження українсько-німецької співпраці у рамках Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей. Зокрема, сторони домовились про проведення ХІ засідання цієї Комісії у другій половині жовтня 2014 року у м. Потсдам (Німеччина).