• In English
 • Спільне європейське майбутнє залежить від того, якою буде державна регіональна політика в Україні, - Володимир Гройсман
  опубліковано 11 липня 2014 року о 14:45

  Україні потрібна дієва, ефективна державна регіональна політика, яка є важливим елементом політики держави, спрямованої на посилення конкурентоспроможності економіки держави та її регіонів, підвищення рівня добробуту населення та сприяння інтегрованості її простору. І до її формування необхідно приступати негайно. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністрМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман на зустрічі членів Урядового Комітету України з регіональної розвитку з представниками та експертами Європейського Союзу в галузі регіонального розвитку.

  «Якщо ми не сформуємо чіткий план дій, не визначимо чітко цілі і наші слабкі сторони, не визначимо, куди, скільки і для чого ми будемо інвестувати, це буде пусте витрачання грошей. І в таких умовах ніяких коштів Україні не вистачить. Тому маємо зробити те, що вже зробили наші європейські партнери, у яких 25-річний успішний досвід вирішення проблем, які має сьогодні наша країна», - сказав Володимир Гройсман.

  Він підкреслив, що кожен має стати рівноправним партнером у формуванні державної регіональної політики і формувати свою стратегію регіонального розвитку виходячи з добре продуманими цілями, завданнями та інструментами, за допомогою яких можна це реалізувати.

  «Сьогодні, на мій погляд, комплексного бачення розвитку регіонів немає. В нас напрацьовувалося дуже багато різних стратегій, які нібито і непогані, але з точки зору можливості їх технічної реалізаціїпусті. Бо на них потрібні мільярди коштів,  які залучити у визначені терміни нереально. Тобто ці програми залишаються папірцями, які можуть просто лежати «під столом». Диспропорція у розвитку регіонів сьогодні наглядно нам демонструє результати такого підходу», - констатував Володимир Гройсман.

  Віце-прем’єр наголосив, що діяти треба негайно і  «навіть якщо будемо робити помилки, у нас є шанс швидко їх виправляти за допомогою наших європейських партнерів». Він закликав всіх діяти спільно з тим, щоб допомогти Україні стати сильнішою і успішною країною.

  «Від цього залежить, яким буде наше спільне європейське майбутнє», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  В свою чергу експерти Європейського Союзу в галузі регіонального розвитку, зокрема Керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Ендрю Рашбаш, Головний радник, Генерального директорату Європейської комісії з питань політики регіонального та міського розвитку Роналд Холл та колишній Директор, Генерального директорату Європейської комісії з питань політики регіонального та міського розвитку (2003-2006 рр.), а сьогодні - експерт програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Грехем Медоус висловили свою підтримку та готовність сприяти Україні у формуванні нею державної регіональної політики. У своїх виступах вони відзначили, що саме через інструментарій регіональної політики, протягом наступних семи років, ЄС досягне цілі Стратегії «Європа 2020», яка є керівним стратегічним документом розвитку країн-членів Європейського Союзу.

  До речі, європейська регіональна політика постійно еволюціонує і запроваджує нові та більш ефективні інструменти розвитку усіх типів територій в межах регіонуагломерацій, столичних міст, периферійних та малих міст, сільських територій, гірських територій, островів та віддалених територій. Важлива увага приділяється транснаціональній, транскордонній та міжрегіональній співпраці. Усі ці питання є предметом уваги регіональної політики ЄС в цілому та окремих країн-членів.

  Україна сьогодні тільки приступила до цього процесу. 3 липня 2014 року Верховна Рада України схвалила у першому читанні урядовий проект закону «Про засади державної регіональної політики». Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав цей крок початком формування в Україні державної регіональної політики.