• In English
 • Завдяки чітко злагодженій роботі всіх взаємопов'язаних служб авіація ЗСУ, залучена до АТО, успішно виконала ряд завдань
  опубліковано 11 липня 2014 року о 11:56

  Станом на 7:00 11 липня обстановка у районі проведення антитерористичної операції залишається напруженою. Протягом доби в ході проведених спецоперацій Збройні Сили України звільнили від терористів та взяли під контроль місто Сіверськ на Донбасі. Над будівлею міської ради майорить український прапор.

  Уряд держави постійно докладає зусиль до врегулювання ситуації на сході України та скорішого повернення до мирного життя. Протягом останніх двох днів у звільнених населених пунктах тривають роботи з відновлення інфраструктури та створення гідних умов для безпечного перебування мешканців.

  На даний час найбільш загострена обстановка зберігається у населених пунктах Донецьк, Горлівка, Луганськ, Сніжне, Антрацит, Краснодон, Сєвєродонецьк. З боку терористів продовжуються дії щодо захоплення мирних громадян у заручники.

  Основні зусилля військовослужбовців Збройних Сил та інших силових структур України, залучених до антитерористичної операції, зосереджуються на утриманні та звуженні зони ізоляції району проведення АТО, проведенні активних дій щодо вивільнення території та населених пунктів від бойовиків, нанесення по районах їх зосередження точкових артилерійських та авіаційних ударів, прикритті державного кордону на сході та півдні Луганської області, нарощуванні сил та засобів, які залучаються до АТО.

  Протягом доби терористами здійснено 15 обстрілів з мінометів та стрілецької зброї блокпостів та позицій підрозділів ЗС України.

  Вчора бойовики розгорнули вогневі позиції 82 мм мінометів у житлових кварталах Червонопартизанська та вели хаотичну стрільбу по місту та передмістю, вкотре намагаючись таким чином дискредитувати сили АТО. При цьому відстань між позиціями українських військовослужбовців та місцем обстрілу населених пунктів значно перевищує дальність дій мінометів сил АТО.

  У рамках активної фази антитерористичної операції авіація Збройних Сил України, залучена до АТО, виконує поставлені завдання, завдає прицільних ударів по базах, скупченню техніки і живої сили бойовиків.

  З метою уникнення жертв серед мирного населення проводиться всебічний аналіз ризиків, які можуть виникнути після виконання визначених завдань.

  Завдяки чітко злагодженій роботі всіх взаємопов’язаних служб авіація АТО виконала ряд успішних завдань, завдавши точних авіаударів по місцях скупчення бойовиків у лісопосадці, що межує з територією луганського аеродрому, вогневих точках бойовиків, розташованих на схилах териконів у районі населеного пункту Ровеньки, по укріпленому району бойовиків у районі висоти Савур Могила, по скупченню бойовиків у районі населеного пункту Ізварине, де внаслідок авіаудару було знищено понад 50 бойовиків. Також у районі населеного пункту Карлівка були нанесені прицільні авіаудари по блокпосту, скупченню техніки і живої сили бойовиків.