• In English
 • Сімейних лікарів Дніпропетровщини боротися зі СНІДом навчать німецькі спеціалісти
  опубліковано 10 липня 2014 року о 16:50

  У вересні 2014 року планується підписання меморандуму між Дніпропетровською ОДА та Німецьким товариством міжнародного співробітництва. За його умовами німецькими спеціалістами буде проведено цілу низку тренінгів для лікарів первинної ланки меддопомоги Дніпропетровщини щодо профілактики СНІДу. Про це стало відомо під час робочої зустрічі між в.о. директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Македонським такерівником програми профілактики  ВІЛ/СНІДу в Україні GIZ Мартіном Каде.

  «Для нас дуже важлива відкритість та дружній підхід Дніпропетровської області. Ми зацікавлені працювати разом. Сьогодні ми намагаємося використовувати різні шляхи в подоланні поширення СНІДу. І перший з них - це робота з лікарями. Ми вже почали співпрацю в цій сфері», - зазначив керівник програми профілактики  ВІЛ/СНІДу в Україні GIZ Мартін Каде.

  Протягом червня 2014 року німецькі спеціалісти вже провели для сімейних лікарів Дніпропетровської області 6 тренінгів. Під час них навчання з профілактики СНІДу пройшли 115 людей. Наразі таке співробітництво планується продовжити.

  «Нещодавно у нас була зустріч з американським агентством USA по спільній роботі з профілактики туберкульозу. Не менш актуальною для України є проблема СНІДу, - наголосив Ігор Македонський. -  Тренінги, які планують провести німецькі фахівці для наших лікарів, вже мають і матимуть ще більший вплив на показники смертності цієї категорії хворих. Ми розраховуємо, що ці показники будуть знижені як мінімум на 10-15%».

  Меморандум передбачає проведення циклу лекцій для 1,5 тис сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів Дніпропетровської області. Навчання планується проводити протягом півтора року на базі Дніпропетровського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. Тривалість одного тренінгу 2 дні. Під час нього навчаються 20 людей. Фінансування здійснюватиметься за рахунок Програми профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва).