• In English
 • Херсонщина зібрала перший мільйон ранніх зернових
  опубліковано 10 липня 2014 року о 09:37

  Херсонщина перейшла міліонний рубіж зі збирання ранніх зернових, сказав голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко під час робочої поїздки до Білозерського району, Херсонської область.

  «Наші аграрії зібрали 1 млн. 100 тис. ранніх зернових. У цьому величезна заслуга і сільгоспвиробників, і тих людей, які брали участь в обороні Херсонської області, які створили умови для того, аби аграрії спокійно провели посівну кампанію, виростили урожай. Сьогодні ми передали державі хліб, про який ми можемо з честю звітувати», - зазначив Юрій Одарченко.

  Ще одним досягненням, за словами голови Херсонської облдержадміністрації, є вчасна подача води у зрошувальні системи області.

  «Незважаючи на протистояння агресії Російської Федерації. Сільськогосподарський комплекс області стабільно працює, розвивається. Воду на поля подали згідно з термінами, що дозволило зібрати гарний урожай, набагато вищий, ніж у минулому році. І це лише початок, середина нашого шляху. Адже попереду ще збір соняшника, кукурудзи, сої, інших сільськогосподарських культур. Можу з впевненістю сказати, що Херсонщина на аграрній ниві виглядає дуже потужно і має величезні перспективи», - додав Юрій Одарченко.

  Так, за інформацією Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, станом на 9 липня 2014 року по області при завданні 697,3 тис. га ранніх зернових скошено 438,6 тис. га, або 62,9%, намолочено 1075,2 тис. тонн при середній урожайності 24,5 ц/га (у 2013 році на звітну дату урожайність складала 17,8 ц/га). За добу сільгосптоваровиробниками скошено 38,8 тис. га.