• In English
 • Сергій Рудик: Проект Twinning - важливий елемент співпраці з європейськими партнерами
  опубліковано 10 липня 2014 року о 09:41

  На другому засіданні Координаційного комітету проекту Twinning «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» фахівці Держземагентства України та експерти ЄС підбили підсумки реалізації проекту за другий квартал, відзначили досягнення та окреслили шляхи подальшої співпраці.

  – На відміну від інших видів технічної допомоги, проект Twinning покликаний продукувати конкретні гарантовані результати, а не лише сприяти розвиткові співпраці в цілому. Саме тому ми з нашими європейськими партнерами наперед узгоджуємо детальну програму роботи з чітко окресленими пріоритетними напрямами спільної діяльності. Ми високо цінуємо спільну роботу з європейськими представниками в рамках проекту Twinning і сподіваємося на подальшу результативну співпрацю, – наголосив Голова Держземагентства України Сергій Рудик під час відкриття засідання Координаційного комітету проекту Twinning.

  Так, у другому кварталі реалізації проекту фахівці земельного відомства приймали активну участь у п’яти місіях експертів проекту Twinning. На основі детального вивчення стану справ у сфері земельних відносин в Україні експерти з ЄС розробили та представили фундаментальний звіт та детальні рекомендації, що стосуються покращення організаційно-функціональної діяльності Державного агентства земельних ресурсів України. Крім того, на основі опитування працівників земельного відомства було складено звіт з оцінки навчальних потреб та розроблено програму підвищення кваліфікації працівників як центрального апарату агентства, так і його територіальних підрозділів.

  Також у рамках проекту було успішно проведено низку семінарів з європейськими експертами, під час  яких працівники центрального апарату Держземагентства України, його територіальних підрозділів, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України та громадських організацій обмінялися досвідом з питань управління землями сільгосппризначення державної власності. Крім того, європейські експерти продемонстрували найкращі практики адміністрування земель у країнах-членах ЄС. У ході обговорення українські фахівці та європейські експерти окреслили основні напрями діяльності, що потребують реформування.

  За тиждень відбудеться черговий семінар з питань боротьби та протидії проявам корупції, у  якому візьмуть участь представники центрального апарату Держземагентства та його територіальних органів. Експерти з ЄС представлять українським колегам концепцію ефективних антикорупційних заходів та  найкращих практик європейського  співтовариства.

  Довідково

  Реалізацію проекту Twinning «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» розпочато 8 січня 2014 року. Строк реалізації проекту – 21 місяць.

  Право на реалізацію проекту зі сторони ЄС було надано консорціуму, який складається з Королівства Нідерландів, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської Республіки.

  Робочий план проекту Twinning, який був узгоджений як представниками України, так і представниками консорціуму країн-членів ЄС, складається із таких компонентів:

  – Компонент 1. Поліпшення існуючої законодавчої та інституційної бази із землеустрою та управління земельними ресурсами;

  – Компонент 2. Удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС;

  – Компонент 3. Підвищення професійної спроможності фахівців у чотирьох пріоритетних секторах.

  За два квартали реалізації проекту фахівці  Держземагентства України разом із європейськими партнерами активізували роботу щодо впровадження елементів державного управління, необхідних для адаптації національного законодавства до норм і стандартів ЄС. Проект Twinning є дієвим інструментом інституційної розбудови, у рамках якого відбувається співпраця на рівні державних службовців аналогічних органів державної влади країн-членів ЄС та України.