• In English
 • У МОН відбулася Всеукраїнська нарада з питань дошкільної освіти
  опубліковано 10 липня 2014 року о 09:12

  9 липня під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася Всеукраїнська нарада з питань цілей, змісту та форм дошкільної освіти.

  Під час наради заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський наголосив на важливості залучення громадських інститутів до обговорення питань освіти. За словами Павла Полянського, сьогодні існує багато нагальних питань, зокрема, в дошкільній освіті, які необхідно вирішувати спільними зусиллями.

  Тому на нараду було запрошено представників громадських організацій, батьківських комітетів, Національної академії педагогічних наук України, вихователів та засобів масової інформації.

  Учасники заходу обговорили питання рівного доступу до навчання дітей з особливими потребами; оплати праці в дошкільних навчальних закладах; відсудження державою та повернення у державну або комунальну власність будівель та приміщень дитячих садків; навантаження вихователів та інше.

  Як зазначив заступник Міністра освіти і науки, сьогодні, у дошкіллі, існування дитячого садка залежить від різних дозвільних паперів та інстанцій, що ускладнює повноцінну роботу дитячих закладів і педагогічних колективів. Ці питання необхідно вирішувати на законодавчому рівні.

  Під час заходу учасники наради також обговорили функціонування електронної черги в дитячі садки, що наразі збільшуються, адже треба вирішувати питання забезпечення місцями дітей вимушених переселенців із Криму та східних областей України.

  Нагадаємо, що вже традиційно відбулася онлайн-трансляція наради, яку забезпечив освітній портал «Педагогічна преса». Ексклюзивну повну версію Всеукраїнської наради з питань дошкілля можна переглянути на порталі у розділі «Вебінари».