• In English
 • Мінагрополітики вживає всі заходи для забезпечення продовольством східні регіони України
  опубліковано 09 липня 2014 року о 17:30

  9 липня відбувся брифінг Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки на тему «Жнива під кулями». Міністр відзвітував про хід польових робіт у Донецькій та Луганській областях, дії Міністерства щодо забезпечення збереження збіжжя та розповів про гуманітарну допомогу, яка надається постраждалим Всеукраїнською аграрною радою.

  Так, станом на 8 липня у Донецькій області ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 88 тис. га; намолочено 293,7 тис. тонн зерна нового врожаю. А на Луганщині ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 30,8 тис. га. Намолочено 104,1 тис. тонн зерна нового врожаю.

  «Жнива у східних регіонах України проходять у складних умовах, обумовлених проведенням антитерористичної операції. Міністерство аграрної політики та продовольства України активно допомагатиме аграріям Донецької та Луганської областей проводити збір врожаю», - заявив Міністр АПК Ігор Швайка під час брифінгу у Будинку Уряду.

  Також у брифінгу взяли участь представники аграрних підприємств Донецької та Луганської областей, які розповіли журналістам про умови, у яких доводиться збирати урожай, перевозити та зберігати зерно нового врожаю на територіях, зайнятими терористичними угрупованнями.

  Починаючи з 6 липня, в постраждалі регіони надсилаються гуманітарні вантажі. Перший вантаж вагою в 4,5 тонни надійшов до міста Сватове (хліб, крупи, масло). Кожного дня до Святогірська та Слов‘янська надходять вантажі (до 20 тонн) з різних регіонів від представників Всеукраїнської аграрної ради, які першими відгукнулися на заклик Мінагрополітики України безкоштовно допомогти харчами. 8 липня було поставлено ще близько 6 тонн молокопродуктів, м‘яса та круп.

  «Хочу подякувати всім аграріям, які відгукнулися на заклик Мінагрополітики, знайшли змогу та безкоштовно постачають продовольчі групи товарів у постраждалі регіони»,- підкреслив Ігор Швайка наприкінці зустрічі з журналістами.